Konkurencja w przekazie informacji

Wynalazek Gutenberga w wielu sytuacjach przestaje wystarczać, w przekazie szybkiej informacji zastępuje go Internet. Świat za szybko się zmienia, by druk nadążał za przemianami.

wisnia-pb953

Powstają godne obejrzenia nowe obiekty kulturalne, drogi szybkiego ruchu, a nawet szlaki turystyczne, do utrwalenia tego faktu przekaz drukowany bywa spóźniony. Druk starają się wyręczyć internetowe portale turystyczne, z najaktualniejszymi przewodnikami. Dołączają do nich zawsze świeże wiadomości dla zainteresowanych środkami indywidualnej lokomocji, czyli dostępnymi autami, jakie znaleźć można na stronie: http://www.wynajemsamochodu24.pl/polska/rzeszow-lotnisko.php. Ta forma przekazu to zaleta nie do przecenienia, a kto raz z niej skorzysta, nieraz jeszcze do niej powróci.

Podróżować bezpiecznie

Przed wiekami wędrowcom zagrażali rozbójnicy, wydrwigrosze, różnego rodzaju naciągacze naiwnych, a to na dobrą kwaterę, na obfity posiłek, do przeprowadzenia krótszą drogą. Współcześnie każdy kierowca wie, że nie wystarczy wyprowadzić wóz z garażu i wyruszyć przed siebie. Na polskich szosach musi przestrzegać przepisów drogowych, a poza granicami dochodzi do nich jeszcze konieczność przyswojenia sobie tych, z jakimi spotyka się na cudzym terenie, ustanawianych przez tamtejsze władze i często weryfikowane. Dziś, chcąc podróżować bez narażania się na mandaty czy jeszcze dotkliwsze kary – warto sięgnąć do internetowych poradników dla podróżujących.

Żyjemy za krótko

Proporcjonalnie do ilości atrakcyjnych miejsc na świecie, to stosunkowo za mało mamy czasu na ich poznanie. Musimy wybierać. Tak jak przy wyborze restauracji chętnie kierujemy się opiniami bliskich, tak podobnie podczas wyboru celu podróży radzimy się innych. A turystyczne portale z platformą społeczną takich opinii umieszczają sporo, wiele z nich wspierając zdjęciami, najbardziej wiarygodną informacją. Wtedy, jeżeli nie mamy, lub nie chcemy korzystać z własnego auta, możemy wziąć pod uwagę np. wynajem samochodów Poznań. Jeżeli korzystamy z tzw. podróżowania „łamanego” (pociąg, autobus, samolot i w końcu samochód) najprawdopodobniej znacznie usprawnimy sobie tańsze i szybsze poruszanie się. Cóż, przed każdą podróżą warto zrobić rachunek kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Wakacje na chorwackich wyspach

Chorwacja od kilku lat jest w czołówce europejskich krajów najchętniej wybieranych na wakacyjny odpoczynek. Charakteryzuje się rewelacyjnym klimatem, wspaniałą przyrodą i ogromnym bogactwem zabytków. Przyciąga każdego roku rzesze turystów pragnących wypocząć nad Adriatykiem lub marzących o podboju górzystej części tego kraju. Nie da się jednak zaprzeczyć, że najsilniejszym magnesem jest wybrzeże Chorwacji. rewelacyjnym klimatem, wspaniałą (więcej…)