Seul – miasto, które warto odwiedzić

Stolica Korei Południowej to miasto liczące sobie ponad 2 tysiąc lat historii. Podobnie jak miasta Japonii, tak i tu można zaobserwować niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnością, a choć kultura koreańska jest miej rozpowszechniona na świecie niż japońska, również warto ją poznać. Pozostaje tylko jedno zasadnicze pytanie – jak dotrzeć do tego kraju na półwyspie koreańskim?

Seoul skyline at night

Podróż do Korei Południowej

Odpowiedź jest prosta – samolotem. W okolicach Seulu są dwa duże porty lotnicze: jeden w obrębie miasta (Gimpo), drugi – oddalony 50 km od jego centrum (Incheon). Niestety, z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, a każdy lot wiąże się z koniecznością przesiadki. W jakim porcie lotniczym? To zależy od przewoźnika. W zależności od wybranego połączenia czas oczekiwania na kolejny samolot może wynosić nawet 33 godziny, warto więc zaplanować podróż z  uwzględnieniem czasu lotu. Koszt na bilet lotniczy może wynieść ponad 3 tysiące złotych, jednak warto znaleźć przewoźnika organizującego tanie loty do Seulu. Dzięki temu można zmniejszyć koszt biletu o ok. 1000 złotych i polecieć w obie strony za ok. 2 tysiące.

Serwisy prowadzące sprzedaż biletów na tanie loty to między innymi Fru.pl. Dzięki zestawieniu tam wszystkich ofert przewoźników można kupić najkorzystniejsze cenowo bilety lotnicze i zaplanować, kiedy zwiedzi się Seul. Ponadto dzięki możliwości zapisania się do alertu cenowego istnieje możliwość bycia poinformowanym o najnowszych ofertach w dobrych cenach i zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Ponadto witryny oferujące tanie loty współpracują także z hotelami i motelami w miastach docelowych, a więc rezerwując bilety można od razu zamówić sobie miejsce noclegowe na czas pobytu.

Co oglądać w Seulu?

Stolica Korei Pd. to warte odwiedzenia miejsca historyczne. Warto zacząć od muzeum narodowego, które pozwoli na zapoznanie się z dziejami tego kraju, odwiedzić nowoczesną dzielnicę handlową Myeng-dong, a także Pałacu Gyeongbokgung, który był niegdyś rezydencją królewską. Ponadto Seul oferuje piękne parki, najbardziej atrakcyjne późną wiosną oraz latem. Uwagę zwracają także potężne drapacze chmur – dziesięć budynków ma ponad 200 m wysokości, a 82 budowle są wyższe niż 100 metrów! Nie trzeba dodawać, że roztacza się z nich wspaniała panorama? Największy z nich, KLI 63 Building, to 249 m wysokości. Na jego ostatnim, 60-tym piętrze znajduje się taras widokowy, zaś na niższych znajdują się wielkie powierzchnie sklepowe, IMAX Theater, i oceanarium. Jest to miejsce, na zwiedzenie którego można poświęcić cały dzień. Natomiast aby poznać wszystkie ciekawe zakamarki miasta i jego okolic, warto zarezerwować od 7-10 dni. W znalezieniu miejsc godnych uwagi pomogą liczne strony i serwisy turystyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Gdzie jechać na weekend? Wypróbuj wycieczki promowe do Skandynawii!

Jeszcze do niedawna wycieczki do Skandynawii nie cieszyły się zbytnią popularnością. Tereny, które wielu osobom kojarzyły się przede wszystkim z chłodem, mało ciekawymi zabytkami i wygórowanymi cenami, bardziej odstraszały, niż przyciągały turystów. Rosnąca popularność wycieczek promowych do Skandynawii umożliwiła odkrycie tych terenów na nowo. Dzięki tanim promom do Szwecji, można niewielkim nakładem kosztów podziwiać urokliwe (więcej…)