Seul – miasto, które warto odwiedzić

Stolica Korei Południowej to miasto liczące sobie ponad 2 tysiąc lat historii. Podobnie jak miasta Japonii, tak i tu można zaobserwować niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnością, a choć kultura koreańska jest miej rozpowszechniona na świecie niż japońska, również warto ją poznać. Pozostaje tylko jedno zasadnicze pytanie – jak dotrzeć do tego kraju na półwyspie koreańskim?

Seoul skyline at night

Podróż do Korei Południowej

Odpowiedź jest prosta – samolotem. W okolicach Seulu są dwa duże porty lotnicze: jeden w obrębie miasta (Gimpo), drugi – oddalony 50 km od jego centrum (Incheon). Niestety, z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, a każdy lot wiąże się z koniecznością przesiadki. W jakim porcie lotniczym? To zależy od przewoźnika. W zależności od wybranego połączenia czas oczekiwania na kolejny samolot może wynosić nawet 33 godziny, warto więc zaplanować podróż z  uwzględnieniem czasu lotu. Koszt na bilet lotniczy może wynieść ponad 3 tysiące złotych, jednak warto znaleźć przewoźnika organizującego tanie loty do Seulu. Dzięki temu można zmniejszyć koszt biletu o ok. 1000 złotych i polecieć w obie strony za ok. 2 tysiące.

Serwisy prowadzące sprzedaż biletów na tanie loty to między innymi Fru.pl. Dzięki zestawieniu tam wszystkich ofert przewoźników można kupić najkorzystniejsze cenowo bilety lotnicze i zaplanować, kiedy zwiedzi się Seul. Ponadto dzięki możliwości zapisania się do alertu cenowego istnieje możliwość bycia poinformowanym o najnowszych ofertach w dobrych cenach i zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Ponadto witryny oferujące tanie loty współpracują także z hotelami i motelami w miastach docelowych, a więc rezerwując bilety można od razu zamówić sobie miejsce noclegowe na czas pobytu.

Co oglądać w Seulu?

Stolica Korei Pd. to warte odwiedzenia miejsca historyczne. Warto zacząć od muzeum narodowego, które pozwoli na zapoznanie się z dziejami tego kraju, odwiedzić nowoczesną dzielnicę handlową Myeng-dong, a także Pałacu Gyeongbokgung, który był niegdyś rezydencją królewską. Ponadto Seul oferuje piękne parki, najbardziej atrakcyjne późną wiosną oraz latem. Uwagę zwracają także potężne drapacze chmur – dziesięć budynków ma ponad 200 m wysokości, a 82 budowle są wyższe niż 100 metrów! Nie trzeba dodawać, że roztacza się z nich wspaniała panorama? Największy z nich, KLI 63 Building, to 249 m wysokości. Na jego ostatnim, 60-tym piętrze znajduje się taras widokowy, zaś na niższych znajdują się wielkie powierzchnie sklepowe, IMAX Theater, i oceanarium. Jest to miejsce, na zwiedzenie którego można poświęcić cały dzień. Natomiast aby poznać wszystkie ciekawe zakamarki miasta i jego okolic, warto zarezerwować od 7-10 dni. W znalezieniu miejsc godnych uwagi pomogą liczne strony i serwisy turystyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Wakacje na chorwackich wyspach

Chorwacja od kilku lat jest w czołówce europejskich krajów najchętniej wybieranych na wakacyjny odpoczynek. Charakteryzuje się rewelacyjnym klimatem, wspaniałą przyrodą i ogromnym bogactwem zabytków. Przyciąga każdego roku rzesze turystów pragnących wypocząć nad Adriatykiem lub marzących o podboju górzystej części tego kraju. Nie da się jednak zaprzeczyć, że najsilniejszym magnesem jest wybrzeże Chorwacji. rewelacyjnym klimatem, wspaniałą (więcej…)