Jacht w Chorwacji – sposób na idealne wakacje

Chcesz spędzić niezapomniane wakacje w miejscu oferującym ogromną ilość zabytków, bajeczne krajobrazy i wyśmienitą kuchnię? Wybierz się na jacht do Chorwacji!

jacht-w-chorwacji

Za naszymi oknami na dobre rozgościła się już piękna, słoneczna pogoda. To znak, że najwyższa pora by zacząć już planowanie wakacyjnych wojaży. Naturalnie tym, co należy zrobić w pierwszej kolejności jest wybór kierunku. Jeśli pragniesz znaleźć się w miejscu, które – poza malowniczymi krajobrazami – oferuje także ogromną ilość zabytków i różnego rodzaju atrakcji, to wybierz się do Chorwacji.

Wakacje pod żaglami

Jak wspominaliśmy powyżej, Chorwacja to państwo słynące z malowniczych krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast bogata linia brzegowa usiana mnóstwem plaż i zatok. Opisane widoki w połączeniu z krystalicznie czystymi wodami Morza Adriatyckiego wywierają niebagatelny wpływ na ofertę czarteru jachtów, katamaranów czy też łodzi motorowych. Jeśli zatem pragniesz, aby tegoroczne wakacje na długo zapisały się w twojej pamięci jako jedne z najbardziej udanych, to wybierz jachty w Chorwacji! Warto dodać, że wynajem wspomnianego, komfortowego jachtu nie wymaga absolutnie żadnych uprawnień do prowadzenia łodzi. Jak to możliwe? Wszystko dzięki usłudze skippera. Doświadczony kapitan zadba o bezpieczeństwo na podkładzie oraz właściwą nawigację, a nawet zapozna z arkanami żeglarstwa. Wakacyjny rejs jachtem po malowniczej Chorwacji może zatem stanowić wspaniałą okazję do rozpoczęcia swojej przygody z morską żeglugą.

A co z osobami, które mają już doświadczenie w prowadzeniu jachtu? Z myślą o ich potrzebach firmy udostępniają usługę sternika. Możliwość rejsu ze wspomnianym sternikiem znajduje się na przykład w ofercie marki GlobeSailor.

Atrakcje w Chorwacji

Chorwacja to państwo wręcz uginające się pod ciężarem różnego rodzaju atrakcji. Co zatem – konkretnie – możemy zobaczyć w opisywanym kraju? Przede wszystkim liczne zabytki architektoniczne, muzea, klasztory, parki narodowe, jak również restauracje, kawiarnie czy kluby. Co istotne to fakt, że wszystkie, wymienione powyżej atrakcje dostępne są z niemalże każdego portu na wyciągnięcie ręki! Niepodważanym atutem tego wyjątkowego kraju jest także lokalna kuchnia. Chorwacja to istny raj dla miłośników kulinariów, a zwłaszcza osób lubujących się w świeżych rybach, owocach morza, aromatycznych warzywach oraz owocach, a także soczystych mięsach.

cata_sous_voile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Samburu – wyjątkowe kenijskie plemie – dlaczego warto je poznać podczas afrykańskiego safari?

Wakacje w Afryce to niekoniecznie Egipt albo Tunezja. Warto udać się trochę bliżej równika, zobaczyć inną Afrykę z jej nieokiełznaną, egzotyczną przyrodą. A wisienką na torcie będzie wizyta w wiosce plemienia Samburu. Afrykańskie wakacje inne niż wszystkie Afryka – dzika, nieujarzmiona, kolorowa, roztańczona, chwilami groźna. Taki obraz kontynentu tkwi w głowie Europejczyka. A jak wyglądają (więcej…)