Majówka w pracy – jak zorganizować

Weekend majowy to zwykle znakomita okazja do tego, aby wziąć kilka dni wolnego i cieszyć się długim urlopem. Wielu pracowników z wyprzedzeniem planuje tego rodzaju wypoczynek, aby odpowiednio wcześnie złożyć wniosek urlopowy czy zabukować bilety lotnicze. W związku z tym, jest to znakomita okazja do poprawienia relacji w firmie i zorganizowania wyjazdu integracyjnego dla członków zespołu.

blossoming-cherry-3096405_1920-1

Jak wybrać atrakcję na majówkę dla pracowników?

Korzystając z pierwszych ciepłych dni w maju, które dodatkowo są wolne, najlepiej postawić na wypoczynek na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą rolę podczas decydowania warto zostawić samym pracownikom – niech oni zdecydują, jaka forma odpoczynku i integracji odpowiada im najlepiej, czy będzie to szalona jazda Subaru Impreza czy wieczór na kręgielni.

Sposoby na spędzenie majówki

Znakomitym pomysłem na poznanie swojego zespołu i zintegrowanie się jest rozrywka, która dostarcza adrenaliny. Świetnie w tym celu sprawdzają się wspomniane już wyścigi szybkimi samochodami. Zarezerwowanie toru wyścigowego i zorganizowanie zawodów dla kierowców to idealny sposób na pobudzenie w zespole ducha rywalizacji. Popularnym pomysłem jest także wybranie się większą grupą do niezwykle popularnego ostatnio escape roomu, gdzie z kolei wymagana jest współpraca i zorganizowanie. Ciekawym, choć dość często ostatnio pomijanym pomysłem jest wyjście do baru lub klubu. Tam pracownicy będą mogli się lepiej poznać w mniej formalnych warunkach. Warto jednak pamiętać, że powinien to być miły dodatek do zorganizowanej atrakcji niż główny punkt programu.

Jak zaplanować wyjazd integracyjny?

Organizując wyjazd lub wycieczkę dla pracowników należy przede wszystkim dowiedzieć się, czy taki pomysł im odpowiada. Dobrym sposobem na to jest zrobienie internetowej ankiety, w której każdy będzie mógł określić, czy chce w ten sposób spędzić majowy weekend oraz jakie rozrywki preferuje. Kolejnym krokiem jest zarezerwowanie atrakcji oraz ewentualnych noclegów. Weekend majowy to niezwykle popularny termin różnych wyjazdów, dlatego im wcześniej zdecydujemy się na opłacenie wycieczki, tym lepiej. Ważną kwestią jest także transport – jeśli planujemy wyjazd za miasto, o wiele wcześniej musimy zastanowić się nad tym, czy wygodniej będzie wynająć autokar czy zarezerwować np. przedział w pociągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Gdzie jechać na weekend? Wypróbuj wycieczki promowe do Skandynawii!

Jeszcze do niedawna wycieczki do Skandynawii nie cieszyły się zbytnią popularnością. Tereny, które wielu osobom kojarzyły się przede wszystkim z chłodem, mało ciekawymi zabytkami i wygórowanymi cenami, bardziej odstraszały, niż przyciągały turystów. Rosnąca popularność wycieczek promowych do Skandynawii umożliwiła odkrycie tych terenów na nowo. Dzięki tanim promom do Szwecji, można niewielkim nakładem kosztów podziwiać urokliwe (więcej…)