Szlak do Zamku Pienińskiego

Szlak do Zamku Pienińskiego

INFORMACJE O ODCINKU SZLAKU
Długość: 1,8 km
Czas przejścia: 0:30 (↕)
Różnica poziomów: 680 m – Polana Wymiarki
750 m – Zamek Pieniński
70 m
Stopień trudności: Łatwy
Ekspozycja: Brak
Widoki: Z Zamku Pienińskiego
Ubezpieczenia: Schodki, poręcze (na Zamku Pienińskim)
Kolor szlaku: Żółty / Niebieski

Wariant: PODEJŚCIE

Z Polany Wymiarki ruszamy przez las szlakiem niebiesko – żółtym w kierunku południowym. Mijamy polanę Niżne Wymiarki, po czym przekraczamy Potok Pieniński. Przy potoku znajduje się punkt czerpania wody oraz stół turystyczny. W zaroślach porastających okolice potoku żyją ptaki i płazy (m.in. traszka oraz żaba trawna).

Około 600 m od skrzyżowania na Polanie Wymiarki szlaki rozgałęziają się. Żółty biegnie w kierunku południowym na Przełęcz Szopka (i dalej do Sromowiec Niżnych), a niebieski skręca w kierunku południowo – wschodnim ku Zamkowi Pienińskiemu, do którego zmierzamy. W tym miejscu znajduje się także tablica informacyjna PPN oraz rząd drewnianych ławek dla turystów.

Szlak prowadzi nas przez północną część Polany Wyrobek, której południowy kraniec sięga Przełęczy Szopka. Następnie wchodzimy do bukowo – jodłowego lasu i pniemy się do góry, ku Górze Zamkowej i położonemu na niej Zamkowi Pienińskiemu. Po przejściu ok. 250 m licząc od wejścia do lasu przekraczamy Huliński Potok – główny dopływ Pienińskiego Potoku, a następnie trawersujemy zbocze Ostrego Wierchu (851 m n.p.m.).

Ostatni odcinek trasy pokonujemy po schodkach, które wyprowadzają nas na Zamkową Górę, pod grotę św. Kingi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Wycieczka na Sri Lankę – podróż, której nigdy nie zapomnisz

Sri Lanka jest państwem w Azji Południowej, położonym na wyspie Cejlon i kilku mniejszych wysepkach. Jej nazwa oznacza dosłownie „olśniewający kraj” i gwarantujemy, że nie mija się to z prawdą. Jeśli szukasz pomysłu na wakacyjny wyjazd, powinieneś wziąć pod uwagę właśnie Sri Lankę! Co trzeba wiedzieć przed wakacjami na Sri Lance? Sri Lanka kojarzy się (więcej…)