Strona Główna » Archiwa według kategorii » Wszystkie treści » Artykuły » Ciekawostki

Zloty samochodowe – czym są i czy warto uczestniczyć?

Zloty samochodowe – czym są i czy warto uczestniczyć?

Zloty samochodowe to bardzo ciekawe wydarzenia, z racji tego że możemy na nich zobaczyć często dziwne, nietypowe, bądź i też bardzo intrygujące pojazdy. A czy warto się na taki zlot wybrać?  To zależy głównie od was – my uważamy że tak Z racji tego, że niedawno weszliśmy w dwudziesty pierwszy wiek, na zlotach samochodowych możemy (więcej…)

Fast Company uznał GoEuro za jedną najbardziej innowacyjnych firm branży turystycznej.

Fast Company uznał GoEuro za jedną  najbardziej innowacyjnych firm branży turystycznej.

Magazyn biznesowy Fast Company 13 lutego ogłosił swój coroczny ranking Najbardziej innowacyjnych firm 2017 roku, wyróżniając w ten sposób wiodące na rynku przedsiębiorstwa oraz nowicjuszy, którzy reprezentują najlepsze przykłady firm pracujących nad rozwojem przełomowych innowacji. GoEuro znalazło się na 5 miejscu wśród 10 Najbardziej innowacyjnych firm na świecie w branży turystycznej. GoEuro wśród 10 najbardziej (więcej…)

Pekin – stolica, którą trzeba odwiedzić

Pekin – stolica, którą trzeba odwiedzić

Chiny i ich niezwykle dla nas egzotyczna kultura, architektura czy kuchnia to wielkie podróżnicze marzenie wielu Europejczyków. Głównym celem wielu z tych marzycieli jest Pekin – tętniąca życiem, pełna kontrastów stolica Chińskiej Republiki Ludowej. Co takiego urzeka w tym mieście rozmarzonych wielbicieli Chin? I jak się tam dostać? Podróż Tu niczym Was nie zaskoczymy. Planując (więcej…)

Najlepszy skutek uboczny studiowania? Przyjaźń!

Najlepszy skutek uboczny studiowania? Przyjaźń!

Koniec liceum dla wielu młodych osób wiąże się z opuszczeniem rodzinnej miejscowości, rozstaniem się z koleżankami i kolegami oraz zerwaniem – często już na zawsze – dotychczasowych, bliskich relacji. Należy jednak pamiętać, że w żadnym bądź razie nie oznacza to, że od tej pory będziemy samotnikami w wielkim mieście, a wręcz przeciwnie! Wyjazd na studia (więcej…)

Męski wyjazd na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Męski wyjazd na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wielu z nas nie wyobraża sobie zimowego urlopu bez wyjazdu na narty. Adrenalina, zmęczenie, endorfiny i świetna okazja do zakupu najnowszego sprzętu i gadżetów sportowych. Jeśli wybrałeś już hotel, stok i grupę znajomych, z którymi wyruszyć w podróż, rozejrzyj się również za odpowiednim ubezpieczeniem. Sprawdź w jakich sytuacjach może okazać się niezbędne. Warto dbać o (więcej…)

Czarnobyl jako atrakcja turystyczna

Czarnobyl jako atrakcja turystyczna

„Elektrownie tego rodzaju są bardzo ekonomiczne i mogą być budowane w bezpośredniej bliskości miast, ponieważ nie dymią i są całkowicie bezpieczne”. Te słowa wypowiedziane w 1984 roku przez P. Nieporożnego, ministra energetyki w ZSRR dotyczyły czarnobylskiej elektrowni jądrowej im. W.I. Lenina. Dwa lata później, dokładnie 26 kwietnia 1986 roku nastąpiła awaria 4go bloku elektrowni jądrowej (więcej…)

Moskiewskie metro

Moskiewskie metro

Najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze metro na świecie – Moskwa… Po co w wielkich miastach buduje się metro? Głównym celem jest likwidacja korków w mieście, przyśpieszenie poruszania się, stworzenie pewnego i szybkiego środka transportu, zmniejszenie ilości spalin, stworzenie swoistej wizytówki miasta…można by jeszcze znaleźć kilka powodów. Dlaczego więc moskiewskie metro jest inne? Bo nie budowano go (więcej…)

Turystyka osób niepełnosprawnych

Turystyka osób niepełnosprawnych

Planowanie podróży. Pochylenie nad mapą, wpisywanie haseł w internetową wyszukiwarkę – słowem – to, co znają wszyscy. Turystyka osób niepełnosprawnych zaczyna się zupełnie zwyczajnie. Czy dalej wygląda tak samo? Czy świat jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od sił i możliwości fizycznych? Na początku zawsze jest pomysł. Zanim spakujemy plecak musimy odkryć w sobie tę ciekawość (więcej…)

Azja – muzyczne podróże

Azja – muzyczne podróże

Korea – muzyka, która podbija cały świat K-pop, czyli muzyka popularna z Korei Południowej w zadziwiającym tempie podbija cały świat. Fanów k-popu nietrudno znaleźć nie tylko w całej Azji, Europie ale i w Polsce! Największą międzynarodową popularnością cieszą się duże boysbandy, takie jak: INFINITE, 2PM, Super Junior, SHINEE, Big Bang, CN Blue, czy BEAST, wymieniając (więcej…)

Whale watching

Whale watching

Islandia nie jest krajem kontynentalnym, a nawet dość daleko jej do Europy, mimo to wyspa ta terytorialnie przynależy do kontynentu europejskiego. Położona na środku Oceanu Atlantyckiego może stanowić niewątpliwie atrakcyjny cel turystyczny, chociaż nie tak licznie odwiedzany jak inne kraje. Powodów jest kilka – stosunkowo zimny klimat, drogie loty, nieliczne walory kulturowe. Co zatem przyciąga prawie (więcej…)

Strona 1 z 212
Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Samburu – wyjątkowe kenijskie plemie – dlaczego warto je poznać podczas afrykańskiego safari?

Wakacje w Afryce to niekoniecznie Egipt albo Tunezja. Warto udać się trochę bliżej równika, zobaczyć inną Afrykę z jej nieokiełznaną, egzotyczną przyrodą. A wisienką na torcie będzie wizyta w wiosce plemienia Samburu. Afrykańskie wakacje inne niż wszystkie Afryka – dzika, nieujarzmiona, kolorowa, roztańczona, chwilami groźna. Taki obraz kontynentu tkwi w głowie Europejczyka. A jak wyglądają (więcej…)