Strona Główna » Archiwa według kategorii » Wszystkie treści » Przewodnik turystyczny

Spływ Dunajcem – Rafting

Spływ Dunajcem – Rafting

Co warto wiedzieć o tej największej atrakcji Pienin? Rafting Przełomem Dunajca – Spływ Pontonowy Dunajcem Rafting Przełomem Dunajca spływ pontonowy 6 lub 8 osobowym pontonem pod opieką doświadczonego instruktora. 14km zapierających dech w piersiach krajobrazów połączonych z aktywnością oraz nutką mocnych wrażeń sprawi, że na długo zapamiętasz ten spływ. Rafting Przełomem Dunajca czy każdy może? (więcej…)

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Miasto jest na tyle różnorodne, aż człowiek czasami nie wie od czego powinien rozpocząć swoją przygodę. Średniowieczne zabytki, szlaki spacerowe prowadzące w góry czy gwar nocnych kawiarni to proponuje Bielsko – Biała. Bielsko – Biała miasto położone na południu województwa Śląskiego, na Pogórzu Śląskim,między Beskidem Śląskim a Beskidem Małym. Przez miasto płynie rzeka Biała, która (więcej…)

Węgierska Górka

Węgierska Górka

Góry, góry, góry…. Tak dużo o was się mówi. Malownicze krajobrazy, piękne widoki, ciekawe atrakcje, miły wypoczynek. Człowiek będąc w górach uważa, że znalazł się w raju. Takim punktem na mapie Beskidów jest Węgierska Górka. Miejscowość jest położona w województwie Śląskim, w powiecie żywieckim oraz znajduje się na terenie gminy Węgierska Górka. Otaczają ją Beskidy, (więcej…)

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy zlokalizowany jest na południu Polski w województwie małopolskim tuż przy granicy ze Słowacją (Rys.1). Jego symbolami są kozica i szarotka alpejska. Większa część (ponad 87% powierzchni) należy do Skarbu Państwa. Pozostała natomiast do spółek leśnych i osób prywatnych. Park Narodowy powstał 1 stycznia 1955 roku, a jego powierzchnia wynosi ponad 21,2 tys. ha, (więcej…)

Ustroń

Ustroń

Ustroń jest gminą i malowniczo położonym miastem-uzdrowiskiem w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Miasto podzielone jest na 8 jednostek pomocniczych – osiedli: Polanę, Poniwiec, Ustroń Górny, Ustroń Dolny, Zawodzie, Hermanice, Lipowiec i Nierodzim oraz 2 inne części: Dobkę i Jaszowiec. Ustroń położony jest w Beskidzie Śląskim w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką (995 m (więcej…)

Jezioro Mikołajskie

Jezioro Mikołajskie

Jezioro Mikołajskie ma typ rynnowy, co oznacza, że stanowi ono część rynny jeziornej, która zmierza w kierunku z południowej części Jeziora Bełdany (granicę wytycza cypel półwyspu Popielskiego Rogu) na północną m.in. w stronę Mikołajek do Jeziora Tałty. Położone jest w dorzeczu Pisy, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich na zachód od potężnego Jeziora Śniardwy, na południe (więcej…)

Koniaków

Koniaków

Koniaków to wieś sołecka, która znajduje się w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w gminie Istebna. Co za tym idzie, miejscowość leży w paśmie górskim w Beskidzie Śląskim. Wraz z Jaworzynką i Istebną tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś. Jest najwyżej położoną wsią w Beskidzie Śląskim: 760 m n.p.m. Miejscowość leży na południowy zachód od Żywca i (więcej…)

Górki Wielkie

Górki Wielkie

Górki Wielkie to urokliwa podbeskidzka wieś sołecka położona w województwie śląskim. Wieś jest częścią powiatu cieszyńskiego, razem z oddalonymi o 2 km na południe Górkami Małymi przynależy do gminy Brenna. Wielkość Górek Wielkich to 1469 ha, aktualna liczba mieszkańców to 3898 osób. Wieś tworzy 17 obszarów, np. Królówka, Harenda, Górki Sojka, Zalesie, Koło Brennicy, Parszywiny, (więcej…)

Jezioro Ryńskie

Jezioro Ryńskie

Jezioro Ryńskie to jezioro w województwie warmińsko- mazurskim, w powiecie giżyckimi i Rynie, które należy do Krain Wielkich Jezior Mazurskich. Stanowi w zasadzie jedną całość z Jeziorem Tałty, lecz w wyniku umownego podziału zbiornik został podzielony na dwa obiekty. Jezioro Ryńskie ma powierzchnię 6,7 km2, długość 7 km, średnią głębokość ok. 13 metrów (z maksymalną (więcej…)

Topiło – cudowne manowce

Topiło – cudowne manowce

Niewiele jest w Europie miejsc, w których można by odpocząć od zgiełku dnia codziennego, a im dalej na zachód tym głośniej. Dlatego czasem warto się zatrzymać, odwrócić… a nuż, znajdzie się coś wartego uwagi. Trochę historii. Topiło to malutka osada zamknięta w dziewiczych rejonach Puszczy Białowieskiej nad rzeką Perebel, zaledwie trzy kilometry od granicy z (więcej…)

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Bukareszt – co warto zobaczyć w stolicy Rumunii?

Miejsca, które koniecznie zobaczyć w stolicy Rumunii, to: Pałac Królewski, cerkiew Stavropoleos, aleję Calea Victorei, deptak Strada Lipscani, Curtea Vecie wzniesiony przez Włada Palownika oraz budowle z czasów socrealizmu w tym pałac Ceaușescu. To tylko niektóre z atrakcji, Bukareszt ma ich do zaoferowania znacznie więcej. Podróż na własną rękę czy zorganizowana wycieczka? Exim Tours lub (więcej…)