Strona Główna » Archiwa według kategorii » Wszystkie treści » Przewodnik turystyczny » Pieniny » Atrakcje w Pieninach

Spływ Dunajcem – Rafting

Spływ Dunajcem – Rafting

Co warto wiedzieć o tej największej atrakcji Pienin? Rafting Przełomem Dunajca – Spływ Pontonowy Dunajcem Rafting Przełomem Dunajca spływ pontonowy 6 lub 8 osobowym pontonem pod opieką doświadczonego instruktora. 14km zapierających dech w piersiach krajobrazów połączonych z aktywnością oraz nutką mocnych wrażeń sprawi, że na długo zapamiętasz ten spływ. Rafting Przełomem Dunajca czy każdy może? (więcej…)

Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy

Jedną z najmłodszych atrakcji Niedzicy jest zapora wodna na Dunajcu, której budowę zakończono w 1997 roku. Jest to najwyższa zapora w Polsce. Jej wysokość wynosi 56 metrów, natomiast długość – 404 metry. Została wybudowana w celu zminimalizowania ryzyka powodziowego na Dunajcu, pozyskiwania w sposób przyjazny środowisku energii elektrycznej, zapewnienia okolicznym miejscowościom stałego dostępu do wody (więcej…)

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy jest niewątpliwie jednym z najciekawszych zabytków w tej części Polski i powinien go odwiedzić każdy turysta. Można go zwiedzać przez cały rok, od maja do końca września codziennie w godzinach 9:00 – 19:00, a od października do kwietnia – od 9:00 do 16:00 (z wyjątkiem poniedziałków). Bilet normalny kosztuje 9 zł, natomiast (więcej…)

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Po drugiej stronie Jeziora Czorsztyńskiego, w Czorsztynie, czeka na odwiedzających drugi zamek. Nie jest tak wyremontowany i odrestaurowany jak Zamek Dunajec, ale również ma wielki urok i zdecydowanie warto go zobaczyć. Można go zwiedzać przez cały rok, od maja do końca września codziennie w godzinach 9:00 – 18:00, a od października do kwietnia – od (więcej…)

Zamek Pieniński

Zamek Pieniński

Zamek Pieniński (lub inaczej Zamek św. Kingi lub Zamek Pieniny) to kompleks ruin pochodzący z XIII w. Położony jest w Pieninach Właściwych, na stromym, północnym stoku Zamkowej Góry (799 m n.p.m.) na wysokości ok. 780 m. Jest najstarszym zamkiem murowanym w województwie małopolskim. Zamek został ufundowany przez św. Kingę jako warownia obronna służąca na okoliczność (więcej…)

Wozownia w Niedzicy

Wozownia w Niedzicy

W budynku służącym niegdyś za magazyn opału znajduje się dodatkowa atrakcja dostępna w cenie biletu do Zamku Dunajec – Wozownia. W Wozowni znajduje się kolekcja kilkunastu powozów z lat 1900–1939. Większość z nich pochodzi z kolekcji prywatnej Jana Wzorka z Krajna (niedaleko Kielc). Wśród nich znajdują się takie ciekawostki jak „Czortopchajka” czy „Bałagułka” – powozy (więcej…)

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

INFORMACJE O ODCINKU SZLAKU Długość: 1 km Czas przejścia: 0:30 (↕) Stopień trudności: Łatwy Ekspozycja: Brak Widoki: Na całej trasie Ubezpieczenia: Drabinki, poręcze Kolor szlaku: Zielony Wariant: PODEJŚCIE Wąwóz Homole jest jedną z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo części Pienin. Znajduje się w Małych Pieninach, nieopodal miejscowości Jaworki. Wąwóz powstał w neogenie, głównie w wyniku wydźwignięcia bloku (więcej…)

Szlak z Czerwonego Klasztoru do Leśnicy

Szlak z Czerwonego Klasztoru do Leśnicy

INFORMACJE O ODCINKU SZLAKU Długość: 6,1 km Czas przejścia: 1:50 (↓1:55) Różnica poziomów: 455 m – Czerwony Klasztor 677 m – Sedlo Targov (Przełęcz Limierz) 480 m – Leśnica Stopień trudności: Łatwy Ekspozycja: Brak Widoki: Polany i przełęcze Ubezpieczenia: Brak Kolor szlaku: Niebieski Państwo: Słowacja Wariant: PODEJŚCIE / ZEJŚCIE Szlak w całości przebiega przez terytorium (więcej…)

Szlak na Sokolicę

Szlak na Sokolicę

INFORMACJE O ODCINKU SZLAKU Długość: 3,5 km Czas przejścia: 1:40 (↓1:20) Różnica poziomów: 420 m – Krościenko 747 m – Sokolica 327 m Stopień trudności: Łatwy Ekspozycja: Na szczycie Sokolicy Widoki: Ze szczytu Sokolicy Ubezpieczenia: Schodki, poręcze (przy szczycie Sokolicy) Kolor szlaku: Zielony / Niebieski Wariant: PODEJŚCIE Zielony szlak na Sokolicę (747 m n.p.m.) rozpoczyna (więcej…)

Szlak do Zamku Pienińskiego

Szlak do Zamku Pienińskiego

INFORMACJE O ODCINKU SZLAKU Długość: 1,8 km Czas przejścia: 0:30 (↕) Różnica poziomów: 680 m – Polana Wymiarki 750 m – Zamek Pieniński 70 m Stopień trudności: Łatwy Ekspozycja: Brak Widoki: Z Zamku Pienińskiego Ubezpieczenia: Schodki, poręcze (na Zamku Pienińskim) Kolor szlaku: Żółty / Niebieski Wariant: PODEJŚCIE Z Polany Wymiarki ruszamy przez las szlakiem niebiesko (więcej…)

Strona 1 z 41234
Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Główne atrakcje w Peru. Zwiedzanie z biurem podróży to gwarancja zobaczenia ich wszystkich.

Peru jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Śmiało, można powiedzieć, iż jest to prawdziwa perełka Ameryki Południowej, która przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Peru leży w zachodniej części południowej części Ameryki i jest krajem względnie spokojnym oraz bezpiecznym. Na podróżników czeka tutaj wiele atrakcji, większość z nich dotyczy prawdziwych cudów natury, (więcej…)