Bieszczady – pomysł na wakacje

Bieszczady to jedne z najpiękniejszych, ale i najdzikszych gór na obszarze Polski. Najpiękniej prezentują się wczesną wiosną oraz jesienią. Ale wakacje w Bieszczadach to chyba najlepszy pomysł dla aktywnych. Zobaczcie co przemawia na ich korzyść. Dowiedzcie się również, gdzie najlepiej wtedy przenocować.


Bieszczadzka niezwykłość

Bieszczady to miejsce wyjątkowe. Po pierwsze dlatego, że jest tu wyjątkowo cicho. Na swój sposób samotnie, ale i pięknie. Po drugie, ponieważ zamieszkujących tu ludzi, cechuje pogoda ducha oraz to, że wiodą spokojne, pozbawione pędu życie. Po trzecie, ponieważ jest tu wyjątkowo urokliwie. Zewsząd otaczają nas gęste kompleksy leśne, wśród których ukryte są gdzieniegdzie urocze kolorowe jeziorka. Widok wilka czy innej dziko i wolno żyjącej zwierzyny na zwykłej ścieżce, nikogo nie dziwi, a wprost przeciwnie – przyciąga i zachęca do dalszych wycieczek. Mogłoby się więc zdawać, że wakacje w Bieszczadach to nic ciekawego. No bo co można robić pośród dzikich kniei i w towarzystwie przedstawicieli dzikiej fauny? Nic bardziej mylnego.

Atrakcja goni atrakcję

Urlop w Bieszczadach, zarówno ten wakacyjny, jak weekendowy polecamy przede wszystkim osobom lubiącym aktywnie spędzać czas wolny. To na nich czekają tu między innymi rajdy konne – warunek jeden konieczny: trzeba znać podstawy jazdy konnej. To kilkudniowe wycieczki w grupie, gdzie środkiem transportu są oczywiście końskie grzbiety. Trasy wiodą przez najpiękniejsze i najbardziej ciekawe obszary Bieszczad. Podobne, ale dużo krótsze wycieczki, można odbyć również w ramach modnej dyscypliny Nordic Walking. Wakacje w Bieszczadach to także interesujące wycieczki piesze na przykład szlakiem nieistniejących już wsi. O tym, że kiedyś w danym miejscu mieściła się osada ludzka, informują tablice lub ruiny domostw i gospodarstw. Aktywny wypoczynek w Bieszczadach to również obowiązkowa wizyta w ciekawym skansenie, jakim jest Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Umiejscowiony jest tam Rynek Galicyjski z drugiej połowy XIX wieku. To replika ówczesnego miasteczka mająca na celu przybliżenie zwyczajów jakie panowały kiedyś na obszarze Bieszczad. Jeśli dopadnie nas zmęczenie zawsze pomocą służy, kolejna atrakcja tej okolicy czyli bieszczadzka kolejka wąskotorowa. Niekiedy uczestnicy przejazdów biorą udział w inscenizowanym napadzie na kolejkę przy udziale bandy zakapiorów na koniach. Do przebycia są dwie trasy – pierwsza z Majdanu do Przysłupa licząca sobie 12km oraz druga 9-kilometrowa z Majdanu do Balnicy.


A co z noclegiem?

Turyści, którzy chcą iść zupełnie na żywioł lub przeżyć przygodę życia, powinni szukać noclegów w jednym z licznych schronisk. Osoby spragnione większego komfortu i lubiący porządek, powinny wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Sprawdzoną ofertę noclegów w Bieszczadach można znaleźć na edom.pl. Znajdziemy tu zarówno przestronne apartamenty, jak i klimatyczne gospodarstwa agroturystyczne. W Bieszczadach znajdziemy również w pełni wyposażone domki letniskowe – drewniane z wszelkimi wygodami. Można tu również zarezerwować sobie nocleg w ośrodku SPA i dodatkowo zadbać wtedy o swoje piękno zewnętrzne.