Jak odwiedzić ciekawe miasta w Europie i nie przepłacać?

Każdy lubi inny rejon i inny klimat. Można lubić wędrówki po Alpach, bądź też preferować odwiedzanie historycznych miejsc i zabytków Wiecznego Miasta czy Paryża. Gdziekolwiek jednak się nie pojedzie, nie warto przepłacać za bilety. Można podróżować ekonomicznie i wygodnie spać, mając zaledwie kilkaset złotych do dyspozycji. W jaki sposób?

Tanie podróże – każdego na nie stać

Tanie wycieczki po Europie możliwe są dzięki przewoźnikom oferującym tanie loty. Kierunek podróży uzależniony jest oczywiście od zainteresowań turysty, a ponieważ linie takie latają praktycznie w każdy rejon, nie będzie problemu z dostaniem się niewielkim kosztem do wybranego. Tego typu bilety lotnicze kosztują czasem poniżej 100 złotych, ale są to najczęściej krótsze dystanse lub promocje. Normalne ceny to kilkaset złotych, co opłaca się, ponieważ tyle samo kosztuje bilet na autokar, który będzie jechał kilkanaście godzin. Samolotem pokona się taką samą odległość w czasie 2-3 godzin. Można także zdecydować się na wykupienie ciekawego pakietu, na który składają się bilety oraz wykupiony nocleg w hotelu na miejscu. Tego typu zestaw również obejmuje znacznie niższe ceny niż zazwyczaj zapłaciłoby się i za bilety i za pokój.

Czy nie ma tu haczyka?

Tanie linie lotnicze pewne minusy, o których warto wiedzieć. Na szczęście nie są to duże niedogodności. Przede wszystkim samoloty obsługujące tanie loty korzystają z mniejszych lotnisk, skąd dopiero trzeba dojechać do centrum danego miasta. Linie nie mają klas rezerwacyjnych, nie można konkretnego miejsca na pokładzie. Jeśli jednak komuś zależy na dobrym miejscu, w niektórych liniach można dopłacić do biletu, aby wejść na pokład w pierwszej kolejności. Pozwala to zająć dowolne miejsce na pokładzie. Bilety lotnicze są tanie, więc w ich cenę nie są wliczone posiłki na pokładzie, są także limity wagowe na przewożony bagaż. U niektórych przewoźników  z rejsów nie mogą korzystać  kobiety powyżej w określonym miesiącu ciąży.

City break, czyli tani wypad na parę dni

Wyjazd „city break” to krótkie, 3-4 dniowe wakacje, idealne na długie weekendy. Z ofert tego typu warto również skorzystać, jeżeli udaje się na wydarzenia plenerowe, takie jak np. festiwale muzyczny czy imprezy sportowe. Koszt pakietu city break obejmuje bilety lotnicze oraz zakwaterowanie w dobrym hotelu, dzięki czemu nie trzeba na miejscu martwić się o nocleg. Koszt takiej eskapady wynosi kilkaset złotych – co jest niewielką kwotą za oderwanie się od codzienności i niezapomniane przeżycia na miejscu. Popularne kierunki tego typu podróży to m.in. Paryż,  Rzym czy Mediolan. Serwisy oferujące takie wyjazdy można bez problemu znaleźć w internecie.