Jak planować, by dobrze zaplanować urlop marzeń.

Wakacje to okres wypoczynku, który warto dobrze wykorzystać. W dzisiejszych czasach zaplanowanie urlopu w dalekim zakątku świata nie stanowi dużego problemu. Biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami a zorganizowanie wakacji na własną rękę stało się nie tylko łatwe, ale szybkie i niekiedy bardzo tanie. Wystarczy kilka minut i tyle samo kliknięć, by kupić tani bilet bądź zarezerwować nocleg w dowolnym miejscu na ziemi. Jak to zrobić?

Rezerwujemy bilety lotnicze

To oczywiste, że dzisiaj niemal wszystko możemy załatwić przez Internet. Portale oferujące sprzedaż i rezerwację biletów samolotowych codziennie przedstawiają świeżą ofertę połączeń, a ceny niektórych biletów są wyjątkowo niskie. Niekiedy jest to decydujący argument, bo dlaczego nie mielibyśmy się skusić na wycieczkę na przykład do Barcelony, w przypadku, kiedy cena biletu wynosi 100 złotych? Niestety, ceny biletów podawane na stronach portali turystycznych bardzo często nie zawierają opłat lotniskowych i opłaty transakcyjnej. To powoduje, że finalnie koszt biletu może okazać się wyższy.

Hotel za granicą

Zorganizowanie wakacji na własną rękę ma wiele atutów. Przede wszystkim sami możemy zarezerwować sobie przez Internet tani nocleg. Za granicą znajdziemy ciekawe hotele, hostele, pensjonaty i mieszkania do wynajęcia, w dobrych cenach, które wcale nie muszą oznaczać gorszej, jakości. Jeżeli w jakieś miejsce wybieramy się po raz pierwszy, warto skorzystać z serwisów, na których inni internauci dzielą się opiniami o danym obiekcie. Miejsca noclegowego możemy szukać według własnych preferencji, bo na to pozwala większość serwisowych wyszukiwarek. W sieci znajdziemy zarówno elegancki i drogi hotel, jak też miejsce w popularnym i tanim hostelu.

Wskazówka

Planujący wakacje w coraz bardziej popularnej w ostatnich latach Tajlandii powinni się zapoznać z tym artykułem: https://www.vivus.pl/moje-finanse/7-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-wyjazdem-tajlandii/.

Okazje

To, na co musimy się zdecydować to moment, w którym podejmiemy decyzję o rezerwacji biletów bądź zakwaterowania. Możemy czekać do ostatniej chwili lub z dużym wyprzedzeniem zarezerwować w dobrej cenie interesującą nas ofertę.

Opcja last minute, czyli na ostatnią chwilę to zakup biletu po znacznie niższej cenie. Zakłada zniżkę sięgającą niekiedy nawet 50% normalnej ceny katalogowej. Oferta last minute dotyczy z reguły wycieczek sprzedawanych na 2-3 dni przed wyjazdem. Z kolei first minute to opcja zakupu z dużym wyprzedzeniem czasowym również w atrakcyjnej cenie, nawet do 50% niższej. Z reguły opcja ta dotyczy ofert letnich, sprzedawanych od połowy grudnia do końca marca poprzedzającego dany sezon.

Decydując się na jedną z powyższych opcji musimy być przygotowani na nieoczekiwany wydatek. Nie zawsze nasz budżet zakłada pewną rezerwę finansową. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po bardzo wygodną pożyczkę 30 dniową. Pożyczki krótkoterminowe są przeznaczone dla obywateli RP, którzy spełniają pewne wymagania prawne. Wśród najważniejszych wymienić możemy: wiek, stały adres zameldowania, ważny dowód osobisty, prywatne konto bankowe pożyczkobiorcy, telefon kontaktowy i adres e-mail, wysokość dochodu. Biorąc pożyczkę na miesiąc musisz wiedzieć, że masz obowiązek ją spłacić w wymaganym terminie. Brak spłaty to sygnał dla firmy do wszczęcia procedur windykacyjnych, które niekiedy są kosztowne. Jeśli musisz wziąć pożyczkę 30-dniową, weź tylko taką, jaką będziesz w stanie oddać na czas. Kiedy już podejmiemy decyzję o wyborze metody organizacji swoich wymarzonych wakacji musimy pamiętać o niezbędnej wiedzy na temat miejsca naszej podróży.