Noclegi w Kościelisku – gdzie przenocować tanio i wygodnie?

Dlaczego warto wybrać Kościelisko?

Niejednokrotnie Kościelisko nazywane jest „Sercem Podhala”. To miejscowość licząca sobie nieco ponad 4,3 tysiąca mieszkańców, posiada 21 osiedli, które nazywane są także polanami – odpowiadają one 21 osiedlom pasterskim, które znajdowały się na tych terenach w przeszłości. Kościelisko położone jest w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego – to brama do Tatr Zachodnich i doskonałe miejsce wypadowe na różnego rodzaju górskie wyprawy.

To miejscowość, w której oglądać można relikty historii oraz zetknąć się z nadal żywą tradycją ludową, gdzie urzekające piękno Tatr jest na wyciągnięcie ręki, a o każdej porze roku na turystów czeka tu mnóstwo interesujących propozycji na spędzenie wolnego czasu. Drewniane kościółki, tradycyjne góralskie chałupy, szałasy pasterskie tworzą niecodzienne widoki. To miejsce zachwycające rozległą przestrzenią i dające mnóstwo swobody – dalekie od wielkomiejskiego gwaru.

Latem można tutaj wybrać się na wycieczkę w Tatry, także na rowerach, ponieważ dostępnych jest wiele ścieżek rowerowych. Czekają parki linowe, baseny geotermalne, stadnina koni, w Dolinie Lejowej można poćwiczyć wspinaczkę, a także zobaczyć liczne zabytki jak Chałupa Sabały zwana także „Sabałówką” czy Kościół św. Kazimierza w Kościelisku.

Zimą z kolei Kościelisko i okolice zmieniają się raj dla narciarzy i miłośników snowboardu. Do dyspozycji są kompleks narciarski Szymoszkowa, centrum narciarko-snowboardowe w Witowie, można także dobrze bawić się na tradycyjnych kuligach, wypożyczyć skuter śnieżny lub też spróbować swoich sił w psim zaprzęgu.

Baza noclegowa w Kościelisku

Kościelisko jest obecnie miejscowością o charakterze turystycznym, dlatego też nie ma żadnego problemu ze znalezieniem dla siebie korzystnego cenowo noclegu w odpowiednim standardzie. Dostępne są między innymi pokoje gościnne, pensjonaty, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne czy wille.

Ceny noclegów są zróżnicowane, dlatego też każdy może znaleźć coś na swoją kieszeń. Można przenocować nawet za mniej niż 40 złotych za dobę za jedną osobę w pokoju wieloosobowym. Gdy liczy się wyższy standard, wówczas trzeba liczyć się z kosztami powyżej 60 złotych na noc dla jednej osoby w pokoju czteroosobowym. Warto sprawdzić także oferowane w wielu obiektach pakiety pobytowe, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej.

Planujących wypoczynek w Kościelisku zaprasza nowoczesny Pensjonat Tatry. Udostępnia on pokoje od jednej do pięciu osób z wyposażeniem typu standard i deluxe. Na miejscu można także korzystać z udogodnień takich jak: restauracja i ogólnodostępny aneks kuchenny, miejsce zabaw i plac zabaw dla dzieci, kameralne mini SPA z jacuzzi, sauną, mini fitnessem, gabinetem masażu i kosmetycznym, szałas regionalny z grillem czy darmowe Wi-Fi. Pensjonat Tatry zaprasza także klientów biznesowych, dla których przygotowano profesjonalną salę konferencyjną. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://pensjonattatry.pl.

Dlatego też Kościelisko to warta uwagi oferta dla każdego turysty – stanowi ono atrakcyjną alternatywę dla Zakopanego, zapewniając swoim gościom wiele interesujących atrakcji niezależnie od pory doku.

Noclegi w Kościelisku