Męski wyjazd na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wielu z nas nie wyobraża sobie zimowego urlopu bez wyjazdu na narty. Adrenalina, zmęczenie, endorfiny i świetna okazja do zakupu najnowszego sprzętu i gadżetów sportowych. Jeśli wybrałeś już hotel, stok i grupę znajomych, z którymi wyruszyć w podróż, rozejrzyj się również za odpowiednim ubezpieczeniem. Sprawdź w jakich sytuacjach może okazać się niezbędne.

Warto dbać o zdrowie i bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli wiesz, że będziesz przebywał w miejscu gdzie może Cię spotkać kontuzja lub wypadek. A takie lubią mieć miejsce w najmniej oczekiwanych momentach, np. podczas wyczekanego zimowego urlopu. Każdego roku na stokach ma miejsce tysiące wypadków. Jedne bywają z winy samego narciarza, a do innych przyczyniają się osoby trzecie. Kraksa może jednak przydarzyć się każdemu, nawet najlepszemu sportowcowi, który od wielu lat trenuje w górach swoje wyczyny. Warto więc pamiętać, by przed wyjazdem wybrać odpowiednie ubezpieczenie narciarskie.

Zerwanie więzadeł, zwichnięcie, skręcenie czy złamanie kończyny, to sytuacje, które zdecydowanie mogą popsuć wypad na narty. Koniecznie zainwestuj kilkadziesiąt złotych w polisę turystyczną, dzięki której będziesz objęty ochroną i unikniesz niepotrzebnego stresu w sytuacji wypadku. Szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniej sumy ubezpieczenia w zależności od miejsca, w które się wybierasz. W wielu krajach alpejskich koszty leczenia są wręcz gigantyczne. Sam transport medyczny może Cię kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro! Jeśli więc nie chcesz wrócić z ferii zimowych z długami, odpowiednio się zabezpiecz.

Trzy najważniejsze elementy składowe ubezpieczenia narciarskiego to zdecydowanie:
1. Pokrycie kosztów leczenia oraz assistance
2. Polisa OC (Odpowiedzialności Cywilnej)
3. Ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu

Jeśli jesteś zapracowany i nie masz czasu udać się po poradę do ubezpieczyciela, koniecznie zajrzyj na stronę http://elvia.pl. Znajdziesz tam propozycje polis narciarskich, które możesz zakupić bez wychodzenia z domu – cały proces odbywa się w 100% online. Ominiesz więc długie kolejki i zaoszczędzisz czas na dojazd do oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszyscy miłośnicy zimowych sportów mogą skorzystać z ofert Elvii, która proponuje produkty zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Ochrona i bezpieczeństwo na stoku to podstawa zimowego wyjazdu. Nie ryzykuj – zakup odpowiednie ubezpieczenie i ciesz się z każdej chwili spędzonej na śniegu. Polisa nie będzie Cię dużo kosztować, a może okazać się pomocna w wielu nieoczekiwanych sytuacjach.

poradnik-narciarza-1


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.