Pekin – stolica, którą trzeba odwiedzić

Chiny i ich niezwykle dla nas egzotyczna kultura, architektura czy kuchnia to wielkie podróżnicze marzenie wielu Europejczyków. Głównym celem wielu z tych marzycieli jest Pekin – tętniąca życiem, pełna kontrastów stolica Chińskiej Republiki Ludowej. Co takiego urzeka w tym mieście rozmarzonych wielbicieli Chin? I jak się tam dostać?

Podróż

Tu niczym Was nie zaskoczymy. Planując podróż do Chin, musimy liczyć się z dość długą podróżą samolotem. Ceny bywają zawrotne, ale zazwyczaj bez problemu udaje się też znaleźć atrakcyjne oferty przelotów. W większości te stosunkowo tanie loty do Pekinu wiążą się koniecznością przesiadki lub nawet kilku przesiadek. Warto więc wcześniej zastanowić się, jak wygląda nasz budżet na całą podróż oraz ile mamy czasu i co bardziej nam się opłaci: dzielona podróż z kilkoma przesiadkami czy droższy, ale szybszy i bardziej komfortowy lot z przesiadkami.

Serwisy takie jak Fru.pl, które sprzedają bilety na tanie loty, często aktualizują swoje bazy danych i podsuwają swoim użytkownikom korzystne oferty specjalne – często z noclegiem czy innymi dodatkowymi udogodnieniami. Warto więc śledzić nowości pojawiające się na takich portalach.

Czego nie możesz przegapić w Pekinie

Pekin to miasto, którego nie da się dokładnie zwiedzić w kilka dni. Najlepiej byłoby zamieszkać tam na jakiś czas, poznać chińską kulturę, zobaczyć, jak żyją Chińczycy… Jeśli jednak do dyspozycji masz tylko kilkudniowy urlop, oto kilka miejsc, które są obowiązkowymi punktami podczas wizyty w Pekinie:

Zakazane Miasto. Najbardziej tajemnicze i fascynujące miejsce w Pekinie. To pałac cesarski dynastii Ming i Qing, który zbudowano w XV wieku. To zapierający dech w piersiach kompleks pawilonów, placów i ogrodów, które były świadkami wielkiej historii…

Wielki Mur Chiński. Z pewnością najbardziej znany chiński obiekt na świecie – i z tego, co wiadomo, także w kosmosie. Pekin to dobra baza wypadowa do wędrówek po fragmentach chińskiego muru. Najbardziej popularne, a przez to najbardziej tłoczne są odcinki Badaling i Jinshaling. Można jednak wybrać się na nieco mniej uczęszczane przez turystów szlaki Miutanyu i Gubeikoi. Pamiętaj, że mur wije się między górskimi pasmami – to więc górska wycieczka. Warto zabrać dobre buty!

Yonghegong (Lama Temple). Jeden z najsłynniejszych na świecie klasztorów tybetańskiego buddyzmu. Wielki kompleks budynków o charakterze sakralnym, z którego Pekin słynie wśród buddystów – i nie tylko – na całym świecie.

Art District. Artystyczna dzielnica Pekinu, gdzie znajdziemy mnóstwo sklepów autorskich, galerii, a także – jak to w przypadku artystów bywa – wiele klimatycznych kawiarni, restauracji, barów i pubów. Po intensywnym zwiedzaniu warto udać się do tej części miasta i zrelaksować się w chińskim stylu. Polecamy!


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.