Wakacje na 100% bez wydawania majątku

Marzą Ci się wakacje? Takie, których nigdy wcześniej nie udało Ci się przeżyć? Przeglądasz kolorowe katalogi markowych biur podróży i załamujesz ręce. Może tym razem spróbujesz czegoś innego? Dzisiaj podpowiemy Ci jak zorganizować najlepszy urlop życia bez wydawania majątku.

Wcześniej = taniej

Jeśli zależy Ci na solidnym obniżeniu kosztów, zarezerwuj swój środek transportu z dużym wyprzedzeniem. Tak jak zniżki dla przejazdów pociągiem są średnio atrakcyjne, tak w przypadku samolotu wcześniejsza rezerwacja pozwoli zaoszczędzić kilkaset złotych. Jeśli lubisz przygody od A do Z – jedź za granicę właśnie pociągiem lub z kimś sprawdzonym. W sieci można znaleźć oferty osób, które prywatnymi autami jeżdżą po całej Europie.

Zrezygnuj z luksusu

Zapomnij o luksusowych hotelach i all inclusive. Kosztują masę pieniędzy, które można przeznaczyć na coś innego. Przeglądaj portale z tanimi noclegami lub promocyjnymi cenami bądź skorzystaj z bardzo modnego „spania na kanapie”. Wystarczy, że znajdziesz osobę, która ma czas i wolną kanapę w terminie, który Cię interesuje – wymienicie się kontaktami, doświadczeniami. W ramach podziękowania możesz przywieźć jakiś regionalny specjał

Posmakuj regionalnych przysmaków

By odkryć prawdziwy sens i smak miejsca swej podróży, omijaj restauracje. Zajrzyj do małych, rodzinnych knajpek, lokalnych sklepików i budek z jedzeniem. Ceny w nich są zdecydowanie niższe, a jedzenie smakuje jak nigdzie indziej. Może być ciężko się porozumieć, gdyż zwykle są to osoby, które po angielsku mówią słabo – jednak warto spróbować, a nie pożałujesz.

Dogadaj się z miejscowymi

Zainwestuj w dobry przewodnik turystyczny lub jeszcze przed wyjazdem, zapoznaj się z kimś miejscowym. Możesz przejrzeć grupy na Facebook, fora regionalne lub portale z noclegami. Zyskasz nowego znajomego, spędzisz czas w przyjacielskiej atmosferze i zwiedzisz miasto ze swoim nowo poznanym przewodnikiem. Nie bój się zaczepić i poprosić o pomoc kogoś miejscowego. Ludzie wbrew pozorom są bardzo otwarci dla turystów i chętni by pomoc.

Powiedz „tak”

Nie chodzi nam bynajmniej o „tak” przed ołtarzem, ale o aprobatę na nowe doświadczenia. Zrób coś szalonego, na co do tej pory nie miałeś odwagi. Wakacje to dobry czas, by się oderwać od codzienności, od obowiązków i nieco zaszaleć. Nie musisz od razu skakać na bungee (w końcu to dość spory koszt), ale pomyśl o czymś, na co po prostu masz ochotę.

Korzystaj z kodów rabatowych

Planując podróż warto zapoznać się z ofertami, dostępnymi w internecie. Często biura podróży, linie lotnicze i hotele udostępniają spore promocje w postaci rabatów, specjalnych ofert, wyprzedaży czy kodów rabatowych. Najlepiej jest korzystać z serwisów, które te promocje agregują. Wchodząc na stronę Kupon.pl, znajdziemy promocje i kody rabatowe m.in. do Lot, Lufthansa, Groupon czy kod rabatowy Hotels.com. Wszystko w jednym miejscu.

Sprawdź informatory

Przejrzyj wcześniej informatory, broszurki czy strony internetowe miejsc, które chcesz odwiedzić. Możesz ułożyć sobie plan zwiedzania i wybrać dni, w które obiekt oferuje zniżki lub darmowe wejścia. Zaoszczędzisz temu sporo pieniędzy, bo niektóre muzea mają drogie bilety. Warto też, stojąc już przed samym obiektem, popytać ludzi czy zechcą skorzystać z biletu grupowego. To świetny sposób na dodatkową zniżkę.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.