Weekend w Paryżu

Malownicza i romantyczna Francja cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. W Paryżu można się zakochać, można spędzić wakacyjny urlop, można też wybrać się tam na weekend. Co warto zobaczyć w czasie krótkiego wypadu?

By wybrać się do Paryża, wcale nie trzeba dysponować dużą sumą pieniędzy. Wybraliśmy tanie linie lotnicze, które rozwiązały problem z dostaniem się do stolicy Francji bez nadwyrężania domowego budżetu. W zależności od upodobań osób wybierających się na weekendowy wypad, Paryż można zwiedzić na wiele sposobów: piechotą, korzystając z komunikacji miejskiej lub samochodem. My zdecydowaliśmy się na romantyczne spacery, które pozwoliły nam odczuć niezwykły klimat panujący w tym miejscu.

Katedra Notre Dame

To jeden z ważniejszych punktów Paryża, obowiązkowy dla wszystkich turystów. Spędziliśmy w katedrze tylko kilka godzin, choć moglibyśmy cały dzień. Zabytkowe wnętrze kusi swoją historią i niepowtarzalnością. Gotyckie wieżyczki wznoszą się wysoko, a widok z nich może zaprzeć dech w piersiach. Dobrze wiedzieć, że za wstęp do katedry nie zapłacimy – płatne jest tylko wejście na wieżę.

Wieża Eiffla i Pola Marsowe

Do odwiedzenia Wieży Eiffla nie trzeba nikogo zachęcać. By jednak móc zobaczyć ze szczytu wieży panoramę miasta, trzeba zapłacić ponad 20 euro. Ci, którzy nie zdecydują się na nabycie biletu, powinni pamiętać o Polach Marsowych, które rozciągają się tuż pod Wieżą. Ich historia jest o tyle ciekawa, że jeszcze w XVIII w. były miejscem licznych defilad wojskowych. Dziś to idealne miejsce na wypoczynek.

Luwr, czyli dzieła sztuki w jednym miejscu

Pałac królewski to obowiązkowy punkt wycieczki dla tych turystów, którzy nie wyobrażają sobie, że mogliby – nawet w czasie weekendowego wypadu – ominąć galerię. W Luwrze dzieła zostały zgromadzone w siedmiu działach. Choć spędziliśmy w tym miejscu sporo czasu, to i tak nie zobaczyliśmy wszystkiego.

Chwila odpoczynku, czyli Lasek Buloński

W Paryżu nie brakuje zielonych zakątków. Lasek Buloński wyróżnia się wśród nich nie tylko wielkością, lecz także jeziorkami i… możliwością wypożyczenia łódki, by móc je przepłynąć. Latem w lasku odbywają się spektakle pod gołym niebem, dzięki czemu nie trzeba szukać teatrów. To doskonałe miejsce, by zrelaksować się i nabrać sił przed dalszą podróżą.

Cmentarz Pere Lachaise

Jest więcej niż cmentarzem, bo na ponad 48 hektarach można znaleźć nie tylko groby sławnych osób, np. Edith Piaf czy Oskara Wilde’a, lecz także mnóstwo terenów zielonych. W efekcie, przekraczając bramy cmentarza, możemy udać się w długą wędrówkę, rozmyślając i podziwiając wyjątkowe pomniki przyrody.