Spływ Dunajcem – Rafting

Co warto wiedzieć o tej największej atrakcji Pienin?

Rafting Przełomem Dunajca – Spływ Pontonowy Dunajcem

Rafting Przełomem Dunajca spływ pontonowy 6 lub 8 osobowym pontonem pod opieką doświadczonego instruktora. 14km zapierających dech w piersiach krajobrazów połączonych z aktywnością oraz nutką mocnych wrażeń sprawi, że na długo zapamiętasz ten spływ.

Rafting Przełomem Dunajca czy każdy może?

W raftingu na rzece Dunajec może wziąć udział każdy bez względu na wiek oraz kondycję fizyczną.

Spływ nie wymaga dużego wkładu siły w wiosłowanie, woda sama niesie a zadaniem załogi pontonu w asyście instruktora jest utrzymywanie kierunku płynięcia.

Rafting Dunajcem z małymi dziećmi?

Zalecamy aby minimalny wiek dziecka wynosił 3 latka. Dla dzieci posiadamy osobny sprzęt asekuracyjny: kamizelka asekuracyjna dla dzieci oraz kask. Spływ pontonem Dunajcem nie ma nic wspólnego z ekstremalnym raftingiem, rzeka należy do bardzo spokojnych i bezpiecznych rzek górskich. Wywrotka lub wypadnięcie z pontonu na rzece Dunajec nie jest możliwe, ponieważ sprzęt na którym pływamy jest atestowany i specjalnie przystosowany do tej formy spływów.

Bezpieczeństwo podczas Raftingu na rzece Dunajec

Bezpieczeństwo podczas spływu jest dla nas sprawą priorytetową dlatego dbamy aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. Używamy atestowanych pontonów firmy Robfin wyposażonych w odpływy wody oraz paski na stopy, które dodatkowo utrzymują nas w pontonie. Każda osoba wyposażona jest w kask oraz kamizelkę a pontonem steruje doświadczony instruktor. Stopień trudności rzeki Dunajec to WW1-WW2 – najłatwiejsza skala trudności rzek górskich dalekich od ekstremalnych spływów co sprawia że spływ jest zupełnie bezpieczny nawet dla osób mających obawy przed wodą.

Rafting na Dunajcu kiedy najlepiej?

Najlepszą porą na spływ Dunajcem dla osób szukających troszkę więcej mocniejszych wrażeń jest wiosna. Topniejący śnieg w górach sprawia że poziom wody jest wyższy. Przy wyższej wodzie ponton płynie szybciej a fale są większe. Mimo tego rafting na Dunajcu wiosną również jest bezpieczny. Dla dodatkowego komfortu termicznego możemy zapewnić uczestnikom pianki neoprenowe.

Rafting Dunajcem na co zwracać uwagę?

Przy wyborze firmy obsługującej nasz spływ należy zwrócić na doświadczenie firmy oraz na kadrę instruktorów którą dysponuje dane firma. Ponadto ważnym elementem jest sprzęt na którym organizowany jest rafting. Jeśli chodzi o rzekę Dunajec to optymalna wielkość pontonu nie powinna być większa niż 6-8 osób maksymalnie 10! Płynięcie na większych pontonach pozbawione jest jakichkolwiek odczuć i wrażeń oraz mają wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników znajdujących się na pontonie.

Więcej informacji na naszej stronie: www.kajaki-dunajec.pl


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.