„To za daleko”. Czy rzeczywiście nie warto jechać na termy koło Zakopanego z północnej Polski?

Większość z nas już tak ma, że ciągle szukamy różnych wymówek – również wtedy, gdy musimy jakoś uargumentować brak ochoty na weekendowy wypad z rodziną czy z drugą połówką. Dokładnie tak wygląda to w przypadku osób od dawna rozważających wyjazd na termy koło Zakopanego, ale odkładających to w nieskończoność z uwagi na znaczną odległość. Rzeczywiście, pokonanie kilkuset kilometrów z północnej Polski może być dość męczące, natomiast warto jednak skupić się na celu, jakim jest błogi wypoczynek w bardzo komfortowych warunkach.

Z Gdańska do Zakopanego? Dziś to już pestka

Jeśli w młodości miałeś okazję podróżować z północnej Polski do Zakopanego np. pociągiem, to prawdopodobnie Twoje wspomnienia nie są najlepsze. Faktycznie, kilkanaście czy tym bardziej kilkadziesiąt lat temu taka podróż zajmowała cały dzień (a pociągiem całą noc). Na szczęście dziś wygląda to już zupełnie inaczej.

Obecnie jadąc własnym samochodem np. z Gdańska w kierunku Zakopanego większość tej trasy pokonamy komfortową autostradą. Z kolei odcinek od Krakowa do Zakopanego, czyli słynna zakopianka, jest już w znacznej części zmodernizowany i dwupasmowy. Dlatego dziś podróż autem z jednego krańca Polski na drugi nie powinna zająć więcej niż 8 godzin. Jest to spokojnie do zrobienia, zwłaszcza mając w głowie powód, dla którego udajemy się w taką podróż – a jest nim totalny relaks w wodzie termalnej.

Masz daleko na termy koło Zakopanego? Zorganizuj wyjazd weekendowy

Nie ma się co oszukiwać, że wyjazd na termy w okolice Zakopanego np. ze Szczecina ma sens tylko wtedy, gdy zatrzymamy się na miejscu nieco dłużej. W przeciwnym razie podróż w obie strony będzie tak męcząca, że wszystkie korzyści z kąpieli termalnych prysną niczym bańka mydlana. Dlatego warto sobie tutaj zaplanować wyjazd minimum weekendowy – na przykład ruszając spod domu w piątek i wracając w niedzielę wieczorem.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatrzymanie się w hotelu położonym w bezpośrednim sąsiedztwie basenów termalnych, aby nie tracić czasu na codzienne dojazdy i stanie w kolejce. Pod tym względem szczególnie atrakcyjnym wyborem będą Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl/), które tworzą jeden kompleks wraz z wysoko ocenianym, czterogwiazdkowym Hotelem BUKOVINA.

Co ważne, goście hotelu mają nieograniczony dostęp do term i mogą z nich korzystać wtedy, gdy mają na to ochotę, resztę czasu spędzając na odpoczynku w pokoju, w hotelowej restauracji oraz poznając uroki Bukowiny Tatrzańskiej i okolic. To świetny pomysł na weekend we dwoje czy z całą rodziną.

Warto się trochę pomęczyć w podróży

Termy koło Zakopanego to bezsprzecznie najlepszy wybór dla osób, które rzeczywiście chcą odnieść korzyści z kąpieli w wodzie termalnej. Nigdzie indziej w Polsce nie znajdziesz kompleksu basenowego zasilanego wodą tak wysokiej jakości, która zawiera najwięcej składników organicznych i minerałów cennych dla ludzkiego organizmu.

Wspomniane wcześniej Termy BUKOVINA są zasilane wodą czerpaną z głębokości aż 2400 metrów, spod zbocza Wielkiego Wierchu. Ma wyjątkowo korzystny dla człowieka bilans jonowy, co oznacza, że 28 składników mineralnych jest doskonale przyswajanych przez organizm, wspomagając terapię różnego rodzaju schorzeń, jak również pozytywnie wpływając na pracę mózgu i całego układu nerwowego.

Woda termalna ma wybitne właściwości relaksacyjne, dlatego wyjazd do term koło Zakopanego można w ciemno polecić osobom zestresowanym i przemęczonym łączeniem obowiązków zawodowych i domowych.

Jeśli chodzi o najważniejsze właściwości terapeutyczne wody termalnej, to warto tutaj wspomnieć m.in. o wspomaganiu leczenia chorób dermatologicznych, alergii, schorzeń układu oddechowego, nadciśnienia, reumatyzmu czy kontuzji ortopedycznych. Woda termalna pobudza metabolizm, dlatego kąpiele w niej są zalecane osobom chcącym schudnąć. Nie zapominajmy również o doskonałych właściwościach kosmetycznych wody termalnej, która dogłębnie nawilża skórę i wspomaga jej naturalne procesy regeneracyjne.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy rzeczywiście warto wybrać się kilkaset kilometrów od domu na termy koło Zakopanego, to ostatecznie powinien je rozwiać ten artykuł – https://www.termybukovina.pl/blog/czy-warto-jechac-na-termy-kolo-zakopanego-z-polnocnej-polski-zdecydowanie-tak. Nie odkładaj planów na później, zwłaszcza takich, które pozwolą Ci solidnie wypocząć i naładować baterie przed kolejnym trudnym okresem w pracy czy w domu.

 


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.