Jak działa klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu podróżnym?

Wyjazd na wakacje kojarzy się z błogim relaksem i odpoczynkiem. Leżenie przy basenie czy górska wspinaczka? Każdy ma swoje ulubione formy wypoczynku. Tym, o czym należy pamiętać, wybierając się na wakacyjny wyjazd, jest ubezpieczenie podróżne. Zamierzasz wypić w trakcie wakacji drinka czy piwo? Dokup polisę rozszerzoną o klauzulę alkoholową i baw się świetnie!

Na czym polega klauzula alkoholowa?

Podstawowa forma ubezpieczenia turystycznego obejmuje najróżniejsze rodzaje zdarzeń, ale ma pewne wyjątki. Najczęściej ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów wypadku, który zdarzył się pod wpływem alkoholu. Planując wakacje, ciężko jest wykluczyć napicie się wina do kolacji czy spróbowanie lokalnych trunków. Nie jest także powiedziane, że wieczór nie skończy się zabawą w klubie! Jeśli jedziesz na wakacje i wiesz, że będziesz w jego trakcie spożywać alkohol, dokup sobie dodatkowe rozszerzenie polisy na taką okoliczność.

Klauzula alkoholowa, bo o niej mowa, zwiększa pakiet ochrony o sytuacje, które zdarzyły się, gdy osoba ubezpieczona była pod wpływem alkoholu. Obejmuje ona dwa elementy polisy:

  • koszty leczenia,
  • NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Jak to działa? Jeśli twoje ubezpieczenie obejmuje klauzulę alkoholową, a ty np. złamiesz rękę -ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, nawet gdy badanie krwi wykaże alkohol.

Czego nie obejmuje klauzula alkoholowa?

Klauzula alkoholowa to dodatek do polisy, który może się przydać, jeśli planujesz na wakacjach pić alkohol. Choć w wielu sytuacjach otrzymasz pomoc ubezpieczyciela, są pewne wyjątki. Kiedy klauzula alkoholowa nie obowiązuje?

  • W sytuacji złamania prawa będąc pod wpływem alkoholu.
  • W przypadku rażącego niedbalstwa.
  • Jeśli turysta nie stosował się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Choć klauzula alkoholowa jest naprawdę przydatna podczas wyjazdów, należy pamiętać, że łamanie prawa czy podstawowych zasad bezpieczeństwa nie jest nią objęte. Bawiąc się na wakacjach należy mieć na względzie zdrowy rozsądek i lokalne przepisy.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie podróżne?

Dobre ubezpieczenie podróżne to takie, które jest dopasowane do wyjazdu oraz do twoich potrzeb. Wybierając konkretną polisę warto kierować się kilkoma kwestiami:

  • destynacją – jeśli jedziesz daleko, lepiej jest wykupić szerszy pakiet ochrony;
  • charakterem wyjazdu – jeśli planujesz uprawiać sporty ekstremalne wskazane jest dokupienie opcji „ratownictwo” i NNW;
  • indywidualnymi potrzebami – np. jeśli chorujesz przewlekle, dokup takie rozszerzenie.

Wśród indywidualnych kwestii jest także klauzula alkoholowa – to dodatek, który nie znajduje się w standardowych pakietach ubezpieczeń i trzeba dodatkowo za niego zapłacić.

Jeśli chcesz wybrać dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie, nie musisz dzwonić do agentów ubezpieczeniowych albo zjawiać osobiście w punktach obsługi klienta. Wygodnie przejrzysz oferty z domu, korzystając z kalkulatora dostępnego na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Dzięki takiej porównywarce, znajdziesz ofertę korzystną zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ochrony.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.