Najciekawsze aplikacje na telefon dla spóźnionych urlopowiczów

Sezon urlopowy minął, a ty wyjeżdżasz na wakacje? Najważniejsze jest, abyś zabrał z sobą głowę i włączył trzeźwe myślenie. Wszystkie pozostałe sprawy załatwi za Ciebie Twój smartfon. W poniższym artykule przedstawimy aplikacje na telefon, które pomogą Ci beztrosko spędzić urlop.

Aplikacje na telefon, które zaplanują Twoje wakacje

Każdy system operacyjny, dostępny na rynku, umożliwia pobranie aplikacji na telefon, które pomogą Ci spakować się na wakacje. Na Windows Phone polecamy Holiday Checklist, na Android Packing list a na iPhone Packing Pro. Wszystkie te aplikacje na telefon są podobne do siebie. Zawierają zazwyczaj listę rzeczy do spakowania, które możesz selekcjonować w jednej z kategorii, np. ubrania, leki, kosmetyki. Możesz także dowolnie konfigurować listę kategorii potrzebnych rzeczy. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które mają problem z samodzielnym spakowaniem się przed wyjazdem.

1. Skyscanner, czyli aplikacja dla niezdecydowanych

Jeśli podjąłeś decyzje o wyjeździe ale nie zdecydowałeś jeszcze gdzie, jest to idealny produkt dla Ciebie. Skyscanner posiada funkcję wyszukiwania najtańszych połączeń z miejsca w którym aktualnie się znajdujesz. Dzięki temu możesz losowo latać po całym świecie, minimalizując koszty przelotów pomiędzy poszczególnymi destynacjami. Jest to z pewnością jeden z najciekawszych pomysłów na spędzenie wakacji.

2. TripAdvisor

Aplikacja, która jest mobilną wersją popularnej strony. Pozwala nam ocenić wszystkie atrakcje turystyczne oraz sprawdzić typy innych użytkowników. Korzystając z tej aplikacji znajdziesz wszystkie, najciekawsze atrakcje turystyczne w okolicy, którą zwiedzasz!

3. Legimi

Aplikacja dla miłośników książki. Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez lektury a jednocześnie nie posiadasz możliwości zabrania ze sobą kartonu pełnego książek to wystarczy Ci ta aplikacja. Dostępność mnogości polskich oraz zagranicznych autorów gwarantuje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

4. Jak wybrać najlepszy nocleg?

Jeśli lubisz podróżować „na żywioł” i rezerwować noclegi w trakcie a nie przed wakacjami, to przydadzą Ci się takie aplikacje jak Booking.com i HRS. Są to aplikacje opublikowane przez globalne serwisy o takich samych nazwach. Korzystając z tych aplikacji możesz wybrać miasto, w którym chcesz przenocować i porównać oferty wszystkich dostępnych hoteli, wraz z cenami za noc oraz opiniami użytkowników, którzy już korzystali z tego hotelu. Jest to obecnie najbardziej sprawdzony sposób rezerwacji miejsca w hotelu.

5. Jeśli nie hotel to co?

Nie każdy lubi spać w hotelu. Jeśli jesteś jednym z nich to polecamy dla Ciebie Airbnb. Jest to aplikacja, która pośredniczy w wystawieniu ofert wynajmu lokali. Zamiast pokoju hotelowego możesz wynająć sobie cały lokal i poczuć się jak u siebie w domu. Jest to szczególnie polecana aplikacja dla ludzi, którzy podróżują z całą rodziną.

6. Hostelsclub, czyli nocleg na każdą kieszeń

Jeśli nie stać Cię na nocleg w hotelu to polecamy aplikację Hostelsclub. Dzięki tej aplikacji znajdziesz miejsce noclegowe w hostelach w danej okolicy. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich turystów z ograniczonymi możliwościami finansowymi.

Czy aplikacje na telefon są absolutnie niezbędne aby dobrze bawić się na wakacjach?

Z pewnością możesz dobrze spędzić swój wymarzony urlop nie korzystając z telefonu, a tym bardziej z aplikacji wakacyjnych. Jednakże to samo można powiedzieć o każdej dziedzinie Twojego życia. Naszym zdaniem nie warto rozstawać się z telefonem podczas wakacji. Tym bardziej, jeśli wybierzesz jeden z nowych, funkcjonalnych telefonów jak np. Samsung Galaxy s7, Microsoft Lumia lub HTC desire. Dzięki aktywnemu korzystaniu z telefonu, możesz nie zabierać mapy (Galaxy s7 i pozostałe modele mają wbudowany moduł Google Maps), aparatu czy latarki.  Pamiętaj jednak, że technologia bywa zawodna. Dlatego też, rekomendujemy abyś, jako backup aplikacji, korzystał także z kartki i długopisu. Trochę tradycyjnych sposobów dla bezpieczeństwa zawsze się przyda.

Jeśli masz już wszystkie aplikacje to w drogę…

Instalując wszystkie, wyżej wymienione, aplikacje na swoim telefonie z pewnością dasz radę pojechać na wymarzone wakacje, nawet przy ograniczonym budżecie. Pamiętaj tylko, że nawet jeśli Twój Samsung Galaxy s7 zrobi wymarzone zdjęcia, skyscanner znajdzie Ci odpowiedni lot a Airbnb wymarzony nocleg to dobry humor na wakacjach zależy tylko od Ciebie. Na to, na szczęście, nie ma (jeszcze?) aplikacji.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.