Wyjazd na długą majówkę – gdzie szukać tanich okazji i jak je sfinansować?

Długi weekend majowy to czas odpoczynku zarówno dla studentów, jak i osób pracujących. Planując majówkę, warto wziąć pod uwagę fundusze przeznaczone na wycieczkę oraz pomysły najbliższych (ukochanej, ukochanego, dzieci, przyjaciół).

Jak najtaniej zaplanować weekend majowy?

Długi weekend majowy warto zaplanować kilka (3-4) miesięcy wcześniej, aby zebrać pieniądze potrzebne na wyjazd oraz rozplanować trasę wycieczki. W czasie weekendu majowego można się zrelaksować lub spędzić czas aktywnie, np. chodząc po górach. W przypadku braku pieniędzy na wymarzoną wycieczkę, można poprosić o wsparcie finansowe najbliższą rodzinę (rodziców czy dziadków) lub przyjaciół. Można również skorzystać z usług firm pożyczkowych. Smartpożyczka przez Internet oraz smartpożyczka przez SMS to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko otrzymać pieniądze na konto. Tym bardziej, że do wzięcia smartpożyczki przez Internet lub przez SMS są potrzebne podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz numer konta bankowego). Wierzytelność firmy pozabankowej można sprawdzić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego lub w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Sprawdzając firmę pozabankową, klient będzie się czuł bezpieczniej, a zarazem będzie mógł odpocząć z przyjaciółmi lub rodziną na długim weekendzie.

Pomysły na spędzenie majówki za granicą?

Planując wycieczkę za granicę, można sprawdzić loty do Paryża, Rzymu, Mediolanu czy Barcelony. Linie lotnicze oferują bowiem korzystne promocje na wycieczki do zagranicznych miast. Warto również udać się na wycieczkę poza Polskę samochodem, np. do Pragi lub Berlina. Jeśli wycieczka jest spontanicznym pomysłem, a osobie, która chciałaby pojechać za granicę, brakuje funduszy, również może skorzystać ze smartpożyczki przez Internet lub przez SMS. Tym bardziej, że weryfikacja danych trwa krótko (ok. 15 minut). Po tym czasie klient otrzymuje pieniądze na konto. Zazwyczaj pierwsza kwota pożyczana od firmy pozabankowej wynosi 1000 złotych. Smartpożyczka jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą obejrzeć wszystkie atrakcje i spróbować lokalnych potraw, nie martwiąc się o brak pieniędzy na koncie oraz spłatę smartpożyczki.

Majówka w Polsce – gdzie pojechać?

Jeśli rodzina lub grupa przyjaciół chce przeznaczyć jak najmniej pieniędzy na majówkę, a jednocześnie spędzić miło czas, może udać się na biwak nad jezioro, pojechać nad morze lub w góry. Warto również sprawdzić, co będzie się działo w innych miastach w trakcie weekendu majowego. Dobrym rozwiązaniem jest także urządzenie grilla na działce lub rodzinny wypad do kina lub na basen.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.