Aktywny relaks na Podhalu przez cały rok

Wypoczynek w polskich górach najczęściej kojarzony jest z aktywnością fizyczną. W zależności od pory roku wędrówki górskie, wspinaczka czy sporty zimowe zajmują większość czasu spędzonego na terenie Podhala. Cenione są także regionalne wydarzenia kulturalne, wyjątkowa kuchnia czy zabytki związane z kulturą ludową. Warto jednak będąc w okolicach Zakopanego skorzystać również z innych lokalnych dobrodziejstw, które pozwolą na pełny relaks i odprężenie po aktywnym dniu. Kompleks obejmujący baseny termalne to jedna z coraz częściej wybieranych propozycji.

Klimat Zakopanego i najciekawsze szlaki na spacery

Zakopane, polskie serce Tatr to cel dla wielu turystów chcących odwiedzić te okolice. Warto pospacerować wyjątkowymi uliczkami miasta, poznać zabytkowe budowle, cmentarz, skorzystać z kolejki na Gubałówkę dla ciekawego widoku, również wieczorem. Jednak zamiast korzystać z najpopularniejszych szlaków w Tatrach, które niemal w każdej porze roku przy dobrej pogodzie robią się tłoczne, lepiej wybrać równie piękne, a mniej uczęszczane szlaki. Spacer Drogą pod Reglami ku Dolinie Za Bramką jest wyjątkowo malowniczy, a do zabytkowych chat pasterskich na Hali Stoły prowadzi jeden z najstarszych znakowanych szlaków w polskiej części Tatr Zachodnich. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy spojrzeć w niestandardowy sposób.

Cztery pory roku w Bukowinie Tatrzańskiej

Jesień w Bukowinie Tatrzańskiej wygląda wyjątkowo. Miejscowość położona w niedalekiej odległości od Tatr pełna jest urokliwych krajobrazów, które jesienią przybierają wyjątkowe barwy. To idealne miejsce na krótsze i długie spacery, niekoniecznie wymagające doskonałej kondycji fizycznej. Warto uwzględnić w nich przystanek w lokalnej gospodzie na rozgrzewające posiłki góralskie, a w ramach regeneracji odwiedzić baseny termalne Termy Bukovina oferujące doskonałą strefę SPA z tężnią, saunarium i szeregiem innych atrakcji. Zimą Bukowina zamienia się w centrum sportów zimowych. Stoki o różnym poziomie trudności przyciągają wielu miłośników białego szaleństwa. Wiosna i lato to doskonały czas na zdobywanie pobliskich szczytów i poznawanie lokalnych zabytków, atrakcji w Bukowiańskim Centrum Kultury Domu Ludowym czy w Skansenie w Jurgowie.

Ciepłe baseny termalne i SPA dla odprężenia

Lokalne baseny termalne wykorzystują wody termalne pobierane z głębi ziemi, które w naturalny sposób bogate są w minerały mające pozytywny wpływ na organizm ludzki. Wraz ze strefą SPA dostępne są przez cały rok. Temperatura wód po wydobyciu jest obniżana, by warunki panujące w basenach termalnych były optymalne dla użytkowników. Wybór wielu basenów o zróżnicowanym przeznaczeniu oraz temperaturze wody pozwala na znalezienie najlepszej opcji dla siebie. Wyjątkowo piękne widoki i świeże górskie powietrze przyciąga do basenów zewnętrznych, a wewnętrzna strefa relaksu pozwala nie tylko na fizyczne odprężenie, ale również ukojenie nerwów. Baseny termalne są doskonałą opcją podczas pobytu w Zakopanem i okolicy. Termy Bukovina to atrakcja wyjątkowa, położona na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest największym kompleksem basenów termalnych w Polsce.

Aktywny relaks w rejonie Podhala może mieć wiele aspektów. Warto włączyć w niego korzystanie z podziemnych dobrodziejstw okolicy, które udostępniają baseny termalne. To rozwiązanie idealne, by wpłynąć pozytywnie zarówno na ducha, jak i ciało.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.