Gdzie jechać na weekend? Wypróbuj wycieczki promowe do Skandynawii!

Jeszcze do niedawna wycieczki do Skandynawii nie cieszyły się zbytnią popularnością. Tereny, które wielu osobom kojarzyły się przede wszystkim z chłodem, mało ciekawymi zabytkami i wygórowanymi cenami, bardziej odstraszały, niż przyciągały turystów. Rosnąca popularność wycieczek promowych do Skandynawii umożliwiła odkrycie tych terenów na nowo. Dzięki tanim promom do Szwecji, można niewielkim nakładem kosztów podziwiać urokliwe fiordy, imponujące lodowce oraz precyzyjnie odrestaurowane zabytki architektoniczne północnej Europy.

Jednodniowa wycieczka do Skandynawii

Żeby doświadczyć wyjątkowego klimatu Skandynawii, wystarczy jeden dzień. Wycieczka promowa do Szwecji, z dwoma noclegami na statku i całodniowym pobytem w szwedzkiej Karlskronie, to idealna opcja na, pełen przygód, weekend. Karlskrona to świetne miejsce na pierwszą wizytę na północy Europy. To wyjątkowe miasto jest położone na 33 wyspach, a zabytki, które można w nim podziwiać, zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Urocze zakątki Karlskrony, zabytkowe kościoły i historyczne twierdze można zwiedzać na wiele sposobów – dużą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe z przewodnikiem oraz wojaże rowerowe. Po dniu pełnym turystycznych wrażeń, na uczestników rejsu czekają rozrywki na statku oraz możliwość komfortowego odpoczynku w wygodnej kajucie.

Wycieczka promem do Królestwa Szkła

Wszyscy, którzy zawsze marzyli, żeby podejrzeć łosie podczas codziennych, zwykłych zajęć oraz chcą podszkolić swoją technikę wydmuchiwania szkła, powinni wybrać się na wycieczkę do Skandynawii. Osoby, które zdecydują się na wizytę w lasach Smålandii, podczas jednodniowej wycieczki, będą mieli okazję wybrać się do Królestwa Szkła. To właśnie tam, w jednej z licznych hut szkła z długoletnią tradycją, każdy może spróbować swoich sił w niełatwej sztuce wydmuchiwania szkła i wygrawerować dowolną, szklaną pamiątkę z tej niezapomnianej podróży. To oczywiście niejedyna atrakcja. Podróżników czeka również wizyta w parku łosi i zwiedzanie urokliwego miasta Kalmar, z imponującą katedrą i renesansowym zamkiem na wyspie. Po całodniowym zwiedzaniu, uczestnicy podróży będą mogli zrelaksować się podczas zabawy do rana na statku. Rezerwacji biletów promowych na ten wyjątkowy rejs, można dokonać na stronie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/losie-i-kraina-szkla.

Tanie promy do Szwecji – wizyta w Sztokholmie

Dobry pomysł na wycieczkę promową to wizyta w stolicy Szwecji, czyli Sztokholmie. Podczas czterodniowej eskapady, będzie można zwiedzić Sztokholm z przewodnikiem, pospacerować po zabytkowym, starym mieście, odwiedzić ratusz i Muzeum Vasa oraz zwiedzić kościół św. Brygidy w Vadstena i twierdzę Vaxholm. To nie wszystko! W trakcie rejsu przez archipelag sztokholmski będzie można podziwiać inne niezwykłe miejsca, takie jak zamek obronny nad jeziorem Vättern, śluzy na kanale Göta, historyczny Linköping, rysunki naskalne z epoki brązu w Himmelstalund oraz malowniczy archipelag wysp. Ta wyjątkowa wycieczka promowa do Szwecji obejmuje zarówno atrakcje na lądzie, jak i rozrywki na statku. Cała wyprawa trwa cztery dni i obejmuje dwa noclegi na promie, dwa w hotelu w Sztokholmie oraz jeden w hotelu w centrum Linköping.

Duża dostępność wycieczek do Skandynawii oraz prosty sposób rezerwacji biletów promowych spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę w krajach nordyckich. Możliwości jest bardzo dużo: od jednodniowych wypraw z kompleksowym zwiedzaniem miasta i okolicy, po kilkudniowe eskapady, dające jeszcze lepszą możliwość poznania tamtejszej kultury, podziwiania krajobrazów, zobaczenia zabytków czy skosztowania lokalnych specjałów. Szwecja w jeden dzień, wizyta w Królestwie Szkła, pobyt w Olandii lub podróż do Kristianstad to tylko niektóre z propozycji wycieczek do Skandynawii. Nie brakuje również ofert dla aktywnych, którzy mogą skorzystać z wycieczki na rowerze lub motocyklu oraz rejsów tematycznych, np. w rytmie muzyki Depeche Mode.

(Artykuł Sponsorowany)


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.