Komfortowy nocleg we Wrocławiu – dlaczego warto zatrzymać się w tym mieście?

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Historyczna stolica Dolnego Śląska jest czwartą co do wielkości metropolią w kraju, która z chęcią wita turystów – zarówno tych poszukujących ciekawych miejsc i lubiących zwiedzać, jak i tych lubiących spędzać wolny czas bardziej aktywnie. Jest to również miejsce idealne dla miłośników i poszukiwaczy krasnali, ponieważ w ramach granic miasta można napotkać ich całe mnóstwo. Jak zatem znaleźć dobry nocleg we Wrocławiu i co zobaczyć podczas pobytu w tym rejonie?

1. Noclegi we Wrocławiu – czego się spodziewać?

2. Atrakcje dla zwiedzających

3. Małe co nieco dla wielbicieli wakacji na sportowo

4. Gdzie się wybrać z dziećmi?

Noclegi we Wrocławiu – czego się spodziewać?

Baza noclegowa miasta jest bardzo rozbudowana – do dyspozycji gości pozostaje blisko 490 miejsc, w których możemy się zameldować. Komfortowe pokoje oraz tanie noclegi we Wrocławiu obejmują także różne ośrodki wypoczynkowe, od domków drewnianych i agroturystyki począwszy, a na najwyższej klasy hotelach skończywszy. Rozpiętość cenowa również jest dość duża: w zależności od naszych wymagań i preferencji pokój dla dwóch osób na jedną noc możesz zarezerwować w przedziale od około 130 do 1000 zł. W ramach bazy noclegowej znajdziesz wiele miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi oraz takich, które akceptują również obecność zwierząt.

Ponieważ Wrocław jest miastem obleganym nie tylko przez polskich turystów, rezerwację na nocleg warto wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. W przypadku płatności możesz zdecydować się na gotówkę na miejscu, przelew lub pobranie środków z karty przez obsługę upatrzonego przez nas miejsca.

Atrakcje dla zwiedzających

Chociaż już samo miasto kusi swoim pięknem i zachęca do długich spacerów, polowanie na krasnale nie jest jedyną rozrywką, jaka czeka na żądnych zwiedzania turystów. W mieście funkcjonuje kilka muzeów, wliczając w to Muzeum Narodowe, posiadające w zasobach prace m.in. Pietera Brueghela Młodszego. Do innych, ciekawych zakątków architektonicznych zaliczyć można również blisko stupiętrową wieżę widokową Katedry, Dzielnicę Czterech Wyznań, Stary Ratusz i oczywiście wrocławski Rynek. Jeżeli jesteś fanem nocnych wydarzeń, nie może cię też zabraknąć w okolicach Fontanny Multimedialnej.

Do innych centrów kulturowych, które warto odwiedzić i zwiedzić, zaliczamy także Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Etnograficzne, Pałac Królewski, a także dwa świetne teatry: Capitol oraz Teatr Lalek. Jeżeli lubisz spacerować, nie powinno cię także zabraknąć na Moście Tumskim oraz w Parku Mamuta.

Małe co nieco dla wielbicieli wakacji na sportowo

Dla fanów intensywnego odpoczynku Wrocław również ma co najmniej kilka godnych uwagi miejsc. Największą atrakcją zarówno dla dzieciaków, jak i fanów sportów wodnych będzie Aquapark Wrocław, kuszący nie tylko zwariowanymi zjeżdżalniami czy basenem odkrytym, ale także kompleksem saun i łaźnią kamienną. Na bardziej zmotoryzowanych i żądnych wrażeń ekstremalnych czeka z kolei Fabryka Driftu, gdzie poza wyniesieniem niezapomnianych wrażeń z jazdy bokiem można również wiele się nauczyć.

Jeżeli z kolei lubisz wyciszyć się po całym dniu wypełnionym różnymi aktywnościami, powinieneś odwiedzić jedyny w swoim rodzaju Ogród Japoński, gdzie –  zgodnie ze wschodnią filozofią – poza bogatą roślinnością będziesz mógł przyjrzeć się także Karesansui, czyli “ogrodom” wykonanym z kamienia, których pielęgnacja ma za zadanie oczyszczać umysł i pozwalać jego właścicielowi się zrelaksować.

 

Gdzie się wybrać z dziećmi?

Jeżeli wybierasz się na urlop z dziećmi, na pewno nie będą nudziły się podczas pobytu we Wrocławiu. Poza wspomnianym już wcześniej Aquaparkiem, miasto oferuje wiele miejsc, gdzie możesz podziwiać różnorodne zwierzęta. Zalicza się do nich przede wszystkim ZOO, jednak poza jego bramami znajdziesz także Afrykarium i Papugarium. Dla nieco starszych dzieci świetnym miejscem do zabawy i nauki o świecie może być także Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie.

Do innych rozrywek, na jakie z pewnością nie będą narzekać dzieciaki, zaliczają się także Magic VR, Arena Gigantów czy Imaginarium – Centrum Wirtualnej Rzeczywistości.

Wrocław jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich miast, a przy okazji jest także bogaty w różnorodne atrakcje. Niezależnie od tego, czy jedziesz tu sam, z drugą połówką, czy całą rodziną, zawsze znajdziesz coś dla siebie. W ramach zwiedzania dziesiątki miejsc czekają na odkrycie, a dla fanów sportu czy zwierzaków również nie zabraknie miejsc do odwiedzenia. Ze względu na popularność nie tylko wśród polskich turystów, lepiej zadbać o nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu będziesz miał pewność, że pokój na ciebie czeka. Choć widełki cenowe w przypadku Wrocławia są bardzo duże, to jednak należy pamiętać, że wraz ze wzrostem ceny za pokój otrzymujesz coraz lepszy standard, którego nierzadko próżno szukać w innych rejonach Dolnego Śląska. Sam Wrocław jest z kolei miastem idealnym zarówno na weekendowy wypad z domu, jak i na dłuższy pobyt przy okazji zaplanowanego urlopu.