Top 5 kierunków zamorskich wycieczek – infografika Unique Moments „Zwiedzaj i wypoczywaj podczas jednej podróży”

Podróże dają możliwość poznawania przyrody, ludzi oraz odmiennych kultur. Chęć doświadczania nowych miejsc, tradycji i zwyczajów powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na odkrywanie odległych zakątków świata. Jeżeli nie masz pomysłu, pomóc może infografika Unique Moments „Zwiedzaj i Wypoczywaj podczas jednej podróży”. Obrazuje ona, w jaką podróż się udać, zwiedzając przy tym kilka nietypowych i egzotycznych kierunków.

Sri Lanka – Perła Oceanu Indyjskiego

Sri Lanka to nie tylko interesująca kultura sprzed 2000 lat, bujna roślinność i egzotyczne zwierzęta, ale także trekking po plantacjach herbaty, safari ze słoniami oraz nurkowanie na rafie. Ten położony na wyspie Cejlon kraj, obdarowany przez naturę pięknymi krajobrazami, ma bogatą przeszłość historyczną i wiele reliktów przeszłości, które warto zobaczyć. Ruch turystyczny koncentruje się tu wokół zabytkowych miast, które stanowią miejsca kultu religijnego. Zalicza się do nich Kandy, w którym położona jest Świątynia Zęba, Mihintale – uchodzące za kolebkę cejlońskiego buddyzmu i Dambulli, gdzie podziwiać można wykute w skałach buddyjskie świątynie. Do miejsc o walorach historycznych zalicza się starożytną stolicą zwaną Anuradhapura – wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO oraz obecną stolicę Colombo. Z bogactwem naturalnej flory i fauny można zapoznać się zwiedzając Parki Narodowe – Wilpattu, Yala, Inginijagala, Kumna, czy Wirawila. Najwięcej turystów przyciąga tu jednak jedwabisty piasek, przezroczysta woda oceanu oraz rafa koralowa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników podwodnego świata.

Ok. 700 km od Sri Lanki znajduje się państwo wyspiarskie oraz Archipelag Malediwy – idealne miejsce dla amatorów żeglarstwa, windsurfingu i nurkowania. Ten typowo turystyczny region oferuje bajkowe krajobrazy oraz jedne z najpiękniejszych egzotycznych plaż. Jeżeli chcesz zobaczyć bezludne wyspy najniżej położonego państwa na świecie, połącz zwiedzanie Sri Lanki z wypoczynkiem na Malediwach.

sri-lanka

Nowy Jork – kulturowy tygiel

Nowy Jork to ucieleśnienie amerykańskich snów. Miasto, które nie pozostawi Cię obojętnym – nawet jeżeli nie planujesz zostać tu na długo. Do miejsc, które są obowiązkowymi punktami do zwiedzenia zalicza się: Times Square – serce Nowego Jorku, Brooklyn Birdge – jeden z najstarszych wiszących mostów świata, Statuę Wolności – symbol Stanów Zjednoczonych, Central Park, położony w samym centrum Manhattanu, chińską dzielnicę Chinatown, czy Metropolitan Museum of Art – z największymi zbiorami sztuki od starożytności po dziś – a to dopiero początek długiej listy.

Aby odpocząć od “miasta, które nigdy nie śpi”, możesz udać się na Jamajkę – gorącą wyspę Boba Marleya. W stolicy muzyki reggae – Kingston, obowiązkowym punktem zwiedzania jest Muzeum poświęcone artyście oraz Ogród Botaniczny Hope, który prezentuje bogactwo tropikalnej roślinności. Do najpopularniejszych atrakcji należy także Safari po Black River oraz nurkowanie.

nowy-york

Madagaskar – świątynia natury

Madagaskar jest czwartą największą wyspą na świecie, zróżnicowaną pod względem rzeźby terenu oraz klimatu. Miejsce to jest unikatowe pod względem różnorodności gatunkowej zwierząt oraz roślin, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Decydując się ten kierunek zwiedzania warto zobaczyć stolicę Antananarivo, Park Narodowy Antasibe-Mantadia lub Isalo, czy Rezerwat Tsingy, w których można podziwiać przyrodę w całej madagaskarskiej okazałości. Będąc na wyspie warto zobaczyć także bajeczne plaże oraz Aleję Baobabów, która jest jednym z najczęściej fotografowanych pejzaży. Madagaskar to wymarzone miejsce na podróż dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dziką przyrodę. Na wyspie można zobaczyć 70 gatunków lemura oraz wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej na świecie.

Z Madagaskaru blisko do jednej z wysp archipelagu Maskarenów – Republiki Mauritiusu. Wyspa zachwyci cię nie tylko rajskimi plażami, ale także afrykańskimi krajobrazami – w tym Ziemią siedmiu kolorów, zwaną Seven Coloured Earths, która powstała w wyniku osiadania się różnokolorowego piasku na skałach pochodzenia wulkanicznego. Będąc na Mauritiusie warto zwiedzić również hinduistyczną świątynię Ganga Talao oraz wybrać się na nurkowanie z delfinami. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

 

San Francisco – miasto ze snów

San Francisco to malownicze miasto położone na półwyspie, które może poszczycić się bogatą historią – w latach 60. XX było stolicą ruchu hipissowskiego . Do zabytków godnych zobaczenia należy Most Goldengate, Golden Gate Park – jednym z najczęściej odwiedzanych parków w USA, Twin Peaks – miejsce z którego można podziwiać panoramę miasta, Fabryka Czekolady Ghirardelli Square, czy Lombard Street – najbardziej kręta ulica na świecie. San Francisco to miasto, w którym Levi Strauss założył pierwszą fabrykę jeansów, a Diego Riviera zdobił ściany publicznych budynków. Można tu podziwiać wiktoriańską architekturę, bujną kalifornijską roślinność oraz malownicze morskie nabrzeże.  Jedną z największych atrakcji turystycznych jest przejażdżka tramwajem linowym, który jest sterowanym ręcznie.

Po zwiedzeniu San Francisco, na wypoczynek możesz wybrać się do bajkowej krainy kwiatów, czyli na Hawaje. Na miejscu zwiedzisz północne wybrzeże, hawajski Pearl Harbor, stolicę Honolulu oraz spróbujesz surfingu. Widok monumentalnych wulkanów, zielonych dolin oraz złocistych plaż z pewnością zaprze ci dech w piersiach.

san-francisco

Singapur – szklane domy

Singapur, położony w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, należy do najbardziej fascynujących miast na świecie. To idealny kierunek zwiedzania nie tylko dla fanów nowoczesnej architektury, ale wszystkich tych, którzy po prostu nie lubią się nudzić. Będąc w mieście warto zobaczyć Marina Bay – finansową dzielnicę miasta, singapurski Ogród Zoologiczny, czy Akwarium.

Wycieczkę do Singapuru połączyć można z relaksem i wypoczynkiem na Bali, pełnego egzotyki i błogiego spokoju. Bali oferuje nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale również niezapomnianą przygodę i niezliczone formy spędzania wolnego czasu: nurkowanie wokół malowniczej rafy koralowej, surfing, kitesurfing, gra w golfa czy też górskie wędrówki. Bezkresne plaże z białym piaskiem, to z kolei idealna forma spędzenia wolnego czasu, dla wszystkich, którym marzy się spokój nad oceanem. Tylko 3 godziny samolotem, a znajdziemy się w prawdziwym raju na Ziemi.

um24_infografika

 


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.