Walizka do samolotu – wybór nie jest łatwy

Latanie staje się coraz powszechniejszym sposobem podróżowania. Za sprawą znacznej konkurencji wśród przewoźników, lot na pokładzie samolotu stał się szeroko dostępny. Dla nas, pasażerów, niesie same zalety. Warto jednak pamiętać, że lot w każdej klasie samolotu rejsowego stwarza też pewne niedogodności. Ceny biletów przestały być problemem. Pozostaje kwestia bagażu, który możemy zabrać na pokład i zgłosić do luku.

Dla osób podróżujących samolotem wybór właściwej walizki jest jedną z najistotniejszych kwestii. Nie wynika to wyłącznie z konieczności zapewnienia należytej ochrony dla jej zawartości, Istotne są także wewnętrzne regulacje, które każdy przewoźnik ustala w ramach regulaminu świadczonych usług. Na co zatem zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu? Przyjrzyjmy się temu na przykładzie oferty sklepu Royal Point.

Solidne wykonanie to gwarancja bezpieczeństwa

Należy zdać sobie sprawę z tego, że przez ręce obsługi lotniska każdego dnia przewija się setki walizek. Co z tego wynika? To bardzo proste – nikt nie ma czasu na to, żeby obchodzić się z naszym bagażem jak z jajkiem. Aby ochronić zawartość walizki, warto zdecydować się na model wykonany z materiałów kompozytowych. Taki wariant będzie nie tylko wytrzymały, ale i lekki, co też nie pozostaje bez znaczenia.

Kolejna kwestia to zabezpieczenie bagażu przed otwarciem. Przypadki kradzieży cennej zawartości walizek nie należą do rzadkości, zwłaszcza na lotniskach w krajach afrykańskich. Niewielka kłódka to minimum. Większą skuteczność zapewni jednak wbudowany zamek szyfrowy. Walizki Puccini z oferty Royal Point to solidna jakość wykonania i skuteczne zabezpieczenia.

Zwróć uwagę na rozmiar i wagę

Wymiary oraz masa to jedne z najważniejszych parametrów walizki, z którą zamierzamy podróżować samolotem. Przewoźnicy stosują pewne ograniczenia w kwestii rozmiaru i / lub wagi bagażu, który zostanie nadany przy stanowisku check-in (najczęściej zależne od klasy, którą podróżuje pasażer). Przekroczenie któregokolwiek z parametrów wiąże się z dodatkowymi opłatami.

W przypadku tanich linii lotniczych, bagaż nadawany do luku zwykle podlega opłacie, bez względu na rozmiar i wagę (co nie zmienia faktu, że parametry te powinny mieścić się w ramach określonych w regulaminie). Pasażerowie, którzy wybierają się w krótką podróż, powinni skupić się na optymalnym wykorzystaniu bagażu podręcznego. Funkcjonalne walizki kabinowe Travelite są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów.

Niektórzy przewoźnicy dopuszczają też możliwość zabrania niewielkiego bagażu osobistego, np. z akcesoriami dla dziecka lub ze sprzętem fotograficznym. W tej roli doskonale sprawdzą się torby podróżne oferowane w sklepie Royal Point. Marka Wittchen ma w swoim portfolio wiele ciekawych wariantów damskich i męskich, które bez problemu spełnią wymogi bagażu osobistego.

walizki


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.