Każdy z nas pamięta, jak przyjemnym przerywnikiem w szkolnej rutynie były różnego rodzaju wycieczki organizowane przez dyrekcję czy z inicjatywy nauczycieli. Nawet kilkudniowy wypad nad pobliskie jezioro potrafił dać pozytywnego „kopa”, zmotywować do dalszej nauki oraz naprawić nadszarpnięte relacje w klasie. Dziś wycieczki szkolne wciąż są atrakcyjne dla uczniów, natomiast przy ich organizacji bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. Po kilka wskazówek zajrzyj do naszego artykułu.
Warto unikać sztampy
Podstawowym kryterium wyboru miejsca na wycieczkę szkolną powinien być element zaskoczenia. Chodzi o to, aby nie proponować młodym ludziom wycieczki w region, który już dobrze znają, bo prawdopodobnie byli w nim wielokrotnie z rodzicami.
Owszem, wycieczki szkolne nad polskie morze, na Mazury czy pod Tatry wydają się być super atrakcyjną propozycją, natomiast na pewno nie są niczym odkrywczym. Efekt może być taki, że młodzież podejdzie do tej propozycji z dystansem, a część uczniów może nawet zacząć kombinować, jak się wymigać od wycieczki.
Z tego powodu proponujemy, aby rozejrzeć się za mniej oczywistym kierunkiem i np. zabrać uczniów na wycieczkę szkolną na Górny Śląsk, w Bory Tucholskie, na Pojezierze Brodnickie, na Jurę Krakowsko-Częstochowską, w Gorce etc. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu nie ma konieczności ograniczania się do oczywistych kierunków.
Atrakcyjna okolica
Przy wyborze miejsca na wycieczkę szkolną warto się upewnić, że okolica będzie atrakcyjna dla młodych ludzi pod względem czy to walorów turystycznych, czy przyrodniczych. W Polsce nie brakuje regionów stwarzających idealne warunki zarówno do zwiedzania i poznawania historii naszego kraju, jak i odpoczynku na łonie natury.
Analizując różne opcje wycieczkowe koniecznie sprawdź, czy w bezpośredniej okolicy danego ośrodka jest co zobaczyć, gdzie zabrać młodych ludzi (oczywiście chodzi o atrakcje dopasowane do ich wieku), aby nie spędzić całego wyjazdu w jednym miejscu i rzeczywiście zapewnić uczniom atrakcyjny czas z dala od elektroniki.
Zaplecze sportowo-rekreacyjne
Wybór miejsca na wycieczkę szkolną można rozumieć także jako wybór konkretnego ośrodka. Obecnie w Polsce nie brakuje kompleksów specjalizujących się w obsłudze grup zorganizowanych, w tym właśnie wycieczek czy zielonych szkół, które oferują wręcz hotelowy standard pobytu.
Wcześniej jednak radzimy się upewnić, że na terenie danego ośrodka młodzież będzie mieć dostęp do nowoczesnego, dobrze utrzymanego zaplecza sportowego (boiska wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, sale treningowe), jak i rekreacyjnego (place zabaw, baseny, dobrze wyposażone świetlice etc.).
Im więcej takich atrakcji na terenie ośrodka, tym większa szansa, że młodzież spędzi całą wycieczkę aktywnie, w grupie, integrując się i naprawdę odpoczywając od codziennych obowiązków oraz smartfonów.
OW Relaks Międzybrodzie: idealne miejsce na wycieczkę szkolną
Wszystkie kryteria, jakie omówiliśmy w tym poradniku, spełnia Ośrodek Wypoczynkowy Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim. Ośrodek ma ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze grup zorganizowanych, oferując hotelowy standard pobytu, bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne (m.in. z basenem letnim), a przede wszystkim zachwycając położeniem nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego i u podnóża Góry Żar w Beskidzie Małym.
Samo Międzybrodzie Żywieckie jest niezwykle atrakcyjną miejscowością turystyczną. Znajduje się na Śląsku, około 15 kilometrów od Żywca, w bajecznych okolicznościach przyrody – połączenie gór i jeziora wielu osobom może kojarzyć się np. z regionem włoskiego Jeziora Garda.
W bezpośredniej okolicy OW Relaks Międzybrodzie jest mnóstwo atrakcji dla młodych ludzi, włącznie z aż 8 parkami rozrywki. To idealne miejsce do odpoczynku, uprawiania sportów wodnych i trekkingu czy zwiedzania.
Więcej powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę szkolną do ośrodka Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim, znajdziesz na stronie internetowej miedzybrodzie.net.pl.
Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.