Zieleniec -luksusowy hotel powstaje bezpośrednio na stoku. Apartamenty dostępne w systemie condo.

Zieleniec leży na wysokości 800-1025 metrów, na zboczach Gór Orlickich, od północy sąsiadując z Górami Bystrzyckimi. Jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku, o każdej porze roku. Przede wszystkim jest jednak stolicą sportów zimowych Ziemi Kłodzkiej. „Zieleniec Ski Arena” ma dziś opinię najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce. Kryje się za tym nie tylko znakomita lokalizacja, ale też współpraca pomiędzy lokalnymi operatorami usług turystycznych, która doprowadziła do powstania wspólnego karnetu na 29 tras narciarskich. W samym sercu narciarskiej stacji, bezpośrednio na zielenieckim stoku, powstaje luksusowa inwestycja – prestiżowy aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

 

Alpejski mikroklimat i najlepsza stacja narciarska w Polsce

Zieleniec leży w gminie Duszniki-Zdrój. Dystans 12 km, który dzieli Zieleniec od Dusznik-Zdroju, można pokonać na wiele atrakcyjnych sposobów, poczynając od pieszych spacerów, przez rowery, a nawet lokalną kolejkę turystyczną. Zieleniec to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, której liczba atrakcji i godnych odwiedzenia miejsc jest bardzo długa. Jest ich tyle, że jedno lato z pewnością nie wystarczy.

W ciągu kilkudniowego urlopu można bez większych problemów zdobyć kilka szczytów wchodzących w skład kultowego grona Korony Gór Polski. W bezpośrednim sąsiedztwie Zieleńca dostępne – dość łatwo i szybko – są trzy szczyty: Orlica (1084 m – Góry Orlickie), Jagodna (977 m – Góry Bystrzyckie) oraz sudecki klasyk – Szczeliniec Wielki (919 m – Góry Stołowe). Pierwsze dwa zdobyć można piechotą startując bezpośrednio z Zieleńca.

Zieleniec słynie też z alpejskiego mikroklimatu, który sprzyja dobremu samopoczuciu. Jest on unikalny w skali całego kraju – ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza on na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób przebywających w Zieleńcu nawet kilka dni.

Prestiż i wspaniałe widoki z INFINITY Zieleniec Ski & Spa

wiz012

 

Bezpośrednio na stoku w Zieleńcu powstaje prestiżowy aparthotel INFINITY Zieleniec Ski
& Spa, który łączy w sobie nowoczesność, ponadczasową elegancję i komfort. INFINITY będzie oferował gościom Zieleńca wiele atrakcji niezależnie od pogody. Najbardziej prestiżowa lokalizacja w regionie z pewnością szybko zdobędzie stałych gości i przyciągnie nowe grupy konsumentów, poszukujących usług na najwyższym poziomie.

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na połowę roku 2021 r. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która ma w swoim dorobku wiele nowoczesnych hoteli, budowanych obecnie w polskich górach.

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, impakt budynku na środowisko został ograniczony do minimum. Do systemowych rozwiązań należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna
i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.

4z4

Na narty i na konferencje

Projekt INFINITY Zieleniec Ski & Spa będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym
z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. Budynek będzie skomponowany
z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu – w górę stoków,
a po drugiej stronie – w dół, na zapierającą dech w piersi panoramę.

Pierwszy, ekskluzywny obiekt w regionie o najwyższym standardzie, INFINITY Zieleniec Ski & Spa, wypełnia niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby
w Zieleńcu powstał tak prestiżowy obiekt, poszerzy ofertę stacji narciarskiej i przyciągnie nowych klientów, między innymi przedstawicieli biznesu.

Znajdą się tu: ekskluzywna strefa spa & wellness, całoroczny basen, doskonale wyposażona siłownia, narciarnie, restauracje i strefa Après Ski. Będzie tu również nowoczesne centrum biznesowe i sale konferencyjne na ponad 600 osób. Dzięki nowemu obiektowi, Zieleniec stanie się miejscem spotkań, również tych biznesowych, na najwyższym szczeblu.

Bezpieczna inwestycja i 7% gwarantowanego zysku rocznie

Apartamenty INFINITY Zieleniec Ski & Spa są dostępne w systemie condo. To bezpieczny
i sprawdzony sposób inwestowania kapitału polegający na kupowaniu apartamentów
w obiektach hotelowych. Nieruchomości są wynajmowane przez operatora, a prywatni inwestorzy cieszą się gwarantowanym, stałym zyskiem, na poziomie 7% rocznie.

Wszystkie lokale sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. Inwestorzy mają więc pewność, że ich jedno- , dwu- lub trzypokojowy apartament będzie posiadał autorski projekt wystroju wnętrz,
a inwestor podkreśla, że do wykończenia całości będą wykorzystane materiały najwyższej jakości.

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie aż 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie.

wiz021

Umowy z nabywcami lokali w INFINITY zawierane są na 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, w tym na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie, czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim.

Gwarancją bezpieczeństwa i sukcesu ekonomicznego tej inwestycji jest jej główny udziałowiec – spółka Winterpol, która doskonale zna specyfikę lokalnego rynku turystycznego. Działa na nim od roku 1991 r. budując wyciągi i hotele, między innymi
w Zieleńcu i Karpaczu.

bar1

Perspektywy rozwoju Zieleńca jako całorocznej destynacji

W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa sprzedała już ponad połowę apartamentów, co jest dowodem na to, że inwestorzy poszukujący możliwości inwestowania w nieruchomości, docenili atrakcyjność i unikalność tej propozycji. Spółka stała się ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współdziała na rzecz rozwoju Zieleńca. Planuje udział w budowie wodociągów, zapowiada też pomoc gminie przy odśnieżaniu dróg dojazdowych do miejscowości.

Zieleniec w tym roku hucznie obchodzi swoje 300-lecie. Współczesny Zieleniec to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych
i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra, DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

2z2b

W ofercie nowego hotelu znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku.Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infinity-zieleniec.pl.