Au Pair w Stanach Zjednoczonych – gdy wyjazd do pracy staje się przygodą życia

Co w wyjazdach za granicę jest najbardziej interesujące? Spotkania z ludźmi z innego kręgu kulturowego. Każde takie spotkanie rozszerza nasze horyzonty i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. Owszem – zwiedzanie zabytków i innych atrakcji również potrafi być interesujące. Jednak, jak przyznają praktycznie wszyscy doświadczeni podróżnicy, nic, nawet najwyższe góry, najbardziej imponujące budowle, ani zapierające dech w piersiach krajobrazy, nie są w stanie zastąpić kontaktu z ludźmi.

Na czym właściwie polegają wyjazdy Au Pair? Chodzi tu przede wszystkim o wymianę kulturową – firma organizująca wyjazdy Au Pair kojarzy ze sobą młode dziewczęta które chcą spędzić czas poza ojczystym krajem i rodziny (tzw. host-parents), które w zamian za opiekę nad własnymi dziećmi, gotowe są zapewnić im dach nad głową.

Jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów AuPair są Stany Zjednoczone. Ten kraj ma ogromne tradycje wymiany kulturowej – nie tylko z Polską, ale również z całą Europą. Jeśli chce się wyjechać, to zazwyczaj ma się do wyboru przynajmniej kilka rodzin, w kilku różnych regionach Stanów. Gdy zależy nam na konkretnym miejscu, najlepiej będzie skorzystać z pośrednictwa podmiotu, który organizuje takie wyjazdy od lat i posiada dużą bazę host-parents, składającą się wyłącznie z osób całkowicie godnych zaufania. Wiele młodych Polek skorzystało, np. z usług firmy Au Pair in America. Właściwie w każdym większym polskim mieście istnieje jakaś agencja zajmująca się takimi wyjazdami.

Jak wygląda życie Au Pair w Stanach Zjednoczonych? Jak czytamy w relacjach dziewczyn, które spędziły w Ameryce trochę czasu – podobnie jak w Polsce, tylko o wiele bardziej ekscytująco. Rzetelny pośrednik jeszcze przed wyjazdem powinien przeszkolić wyjeżdżającą osobę pod kątem znajomości amerykańskich zasad – zarówno tych regulowanych prawnie, jak i tych niepisanych, należących stricte do warstwy kulturowej. Jeśli więc decydujemy się na wyjazd, możemy być pewni, że nie czeka nas na miejscu dezorientacja. Host-parents są pomocni i serdeczni. Dziewczyny szybko nawiązują kontakt zarówno z nimi, jak i z dziećmi, którymi się opiekują. Im więcej Au Pair da od siebie, tym więcej otrzyma w zamian od goszczącej ją rodziny. To doskonała okazja aby poznać Amerykę taką, o jakiej nie pisze się w przewodnikach turystycznych.

Podczas pobytu w USA Au Pair otrzymuje co tydzień kieszonkowe wystarczające do życia w tym kraju, na dobrym poziomie.Przy czym nie musi martwić się o wyżywienie ani nocleg, bo te zapewniają host-parents. W przypadku osób które studiują, zwłaszcza bardziej wymagające kierunki, istnieje możliwość skrócenia wymiaru czasu pracy tak, aby umożliwić skuteczną edukację, choć wówczas opłata, jaką będziemy musieli jednorazowo ponieść jeszcze przed wyjazdem będzie nieco wyższa. W niektórych firmach organizujących wyjazdy Au Pair, takich jak chociażby wspomniana już wcześniej Au Pair in America, po przepracowaniu 12 miesięcy otrzymuje się w nagrodę 13 miesiąc za darmo, który można w całości poświęcić na podróżowanie. To naprawdę fantastyczna opcja dla wszystkich ciekawych świata.

aupair-america