Ciekawe informacje na temat Krynicy Zdroju

Ciekawe informacje na temat Krynicy Zdroju

Krynica Zdrój i jej okolice pełne są atrakcji, które przez cały rok czekają na turystów. Co zatem warto wiedzieć na temat tego miejsca, aby jak najlepiej wykorzystać urlop?

  1. Popularne atrakcje i ciekawe miejsca
  2. Bogata oferta noclegów w Krynicy Zdroju
  3. Historia miasta

Dodatkowo są one na tyle zróżnicowane, że bez większego problemu każdy będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie, swojej rodziny oraz przyjaciół.

Popularne atrakcje i ciekawe miejsca

Parki linowe, pokoje zagadek typu escape room, tor samochodów, spływ kajakowy, mini golf, ślizgawki, sankostrada – to zaledwie kilka popularnych z bogatej listy atrakcji. Nikt więc nie będzie narzekał na nudę, zwłaszcza że niektóre z nich dostępne są przez cały rok. Osoby ceniące sobie przede wszystkim zwiedzanie i poznawanie ciekawych miejsc z pewnością docenią wieżę widokową, liczne szklaki rowerowe, rzeźby, zabytkowe pijalnie i wiele innych obiektów. Jeżeli natomiast ktoś preferuje aktywny wypoczynek, to z pewnością zainteresują go doskonałe warunki narciarskie i saneczkarskie, wspomniane parki linowe, możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym czy udział w bitwie paintballowej. Ceny obowiązujące w poszczególnych obiektach są bardzo zróżnicowane, dlatego bez problemu uda się ciekawie spędzić czas za kilkanaście jak i kilkadziesiąt złotych.

Bogata oferta noclegów w Krynicy Zdroju

Powyższe przykłady atrakcji Krynicy Zdroju stanowią doskonały argument przemawiający za tym, aby zatrzymać się w tym mieście przynajmniej na kilka dni. Z tego też powodu dobrze jest zarezerwować sobie nocleg z wyprzedzeniem. Dzięki temu zyskasz pewność, że odpowiedni dla ciebie obiekt będzie dostępny, a dodatkowo skorzystasz z dużo lepszych cen. Obecnie dokonanie rezerwacji jest wyjątkowo proste, gdyż szeroki wybór noclegów w Krynicy Zdrój na weekend jak i na dłuższy pobyt znajdziesz w jednym miejscu. Popularny serwis z noclegami z całego kraju posiada ponad 300 różnych ofert w tej miejscowości. Dostępne są więc pokoje w hotelach, pensjonaty, domy gościnne, drewniane domki, prywatne kwatery, domki letniskowe, wille i wiele innych obiektów. Nie ma więc znaczenia, czy chcesz odpocząć w najbardziej luksusowych warunkach, czy też spędzić udany weekend bez potrzeby wydawania większych pieniędzy. Na stronie z noclegami z pewnością znajdziesz taką ofertę, która będzie dla ciebie odpowiednia.

Dzięki systemowi ocen nikt też nie musi ryzykować, że na miejscu zastanie inne warunki niż były obiecane w ogłoszeniu. Każda dostępna w serwisie oferta jest oceniana przez gości, dzięki czemu łatwo sprawdzić, które obiekty są najlepsze. Zamawiając nocleg przez wspomnianą stronę możesz również skorzystać z gwarancji najlepszej ceny. Wybierając obiekt oznaczony w taki sposób masz pewność, że na żadnej innej stronie z ofertami noclegów w Krynicy Zdroju nie uda ci się go zarezerwować w niższej cenie. Tym samym nie musisz tracić swojego czasu na porównywanie cen na różnych stronach. Przy ofertach znajdują się najważniejsze informacje na temat każdego obiektu, dzięki czemu bez potrzeby otwierania ogłoszeń dowiesz się wielu przydanych rzeczy. ten sposób sprawdzisz między innymi to, czy obiekt jest przyjazny dla małych dzieci, zwierząt domowych, dysponuje ofertą usług wellness, zapewnia swoim klientom darmowy parking, oferuje śniadania i obiady oraz dostęp do internetu. Trudno zatem sobie wyobrazić prostszy sposób na znalezienie takiego noclegu, który spełni wszystkie oczekiwania całej rodziny.

Historia miasta

Odwiedzając Krynicę Zdrój warto zainteresować się również historią tego miasta, gdyż jest ona niezwykle interesująca. Położona w Beskidzie Sądeckim, Krynica Zdrój otoczona jest przez góry. Miasto podzielono na 7 osiedli (Krynica Centrum, Krynica Dolna, Czarny Potok, Tysiąclecia, Piłsudskiego, Pułaskiego i Źródlane). Chociaż większość osób zapisuje jego nazwę jako Krynica Zdrój, to według oficjalnej dokumentacji po środku powinien znajdować się znak łącznika. Miasto wywodzi się ze wsi Krzenycze, która powstała w 1547 roku. Za jej założenie odpowiada Danka z Miastka. Prawa miejskie miasto otrzymało w 1889 roku. Jego powierzchnia wynosi 39,68 kilometrów kwadratowych. W czasach największej świetności Krynica-Zdrój odwiedzana była między innymi przez Władysława Reymonta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Vaclva Havela, Ludwika Solskiego i Henryka Sienkiewicza. W tym mieście w 1895 r. urodził się Nikifor Krynicki – popularny przedstawiciel prymitywizmu. Artyście postawiono dwa pomniki, z czego jeden znajduje się w Krynicy Zdroju, a drugi we Lwowie. W jednej z najstarszych krynickich willi (“Romanówka”) mieści się obecnie muzeum poświęcone twórczości tego artysty. Turyści powinni również zainteresować się neorenesansowym Starym Domem Zdrojowym, który został wybudowany w 1889 r. Wciąż znajduje się w nim oryginalna sala baletowa. Obecnie działa tu jednej z lokalnych wód (“Mieczysław”), a cały budynek został wyremontowany w 2007 roku. Miłośników poznawania lokalnych zabytków z pewnością zainteresuje jeszcze Szlak Cerkwi Łemkowskich, który pozwala zobaczyć liczne drewniane i murowane cerkwie łemkowskie. Obejmuje on Krynicę Zdrój oraz pobliską okolicę.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.