Przed wyruszeniem w podróż należy skompletować odpowiedni sprzęt. Sprawdź, gdzie go znajdziesz!

Przymierzasz się do pierwszej bądź kolejnej wyprawy górskiej? Szukasz sprzętu, który spełni Twoje oczekiwania? Oprócz gwarancji, jaką daje marka, chciałbyś porozmawiać na temat górskiego sprzętu z doświadczonym sprzedawcą? Jeżeli swoje górskie wypady traktujesz poważnie, nie chcesz kupić kota w worku i cieszyć się porządnym sprzętem przez kilka sezonów, koniecznie sprawdź ofertę sklepu górskiego e-Horyzont, który oferuje szeroką gamę profesjonalnego sprzętu na każdą porę roku!

Z miłości do górskich wypraw

Sklep e-Horyzont powstał z pasji i miłości do odkrywania świata oraz zdobywania górskich szczytów. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu założycieli działalność sklepu to nie tylko sprzedaż artykułów, lecz także dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami, pisanie specjalistycznych artykułów czy przeprowadzanie testów jakościowo-porównawczych różnego rodzaju produktów: namiotów, śpiworów, mat samopompujących, mat, plecaków, termosów. O pasji najlepiej rozmawiać z innymi pasjonatami, dlatego jeżeli poza samym kupnem sprzętu, chcesz dowiedzieć się więcej o jego przeznaczeniu oraz cechach charakterystycznych, udaj się do profesjonalnych sklepów górskich – e-Horyzont do nich należy. Pracownicy sklepu podkreślają, że rokrocznie odwiedzają największe europejskie targi sprzętu turystycznego, aby śledzić nowe pomysły i wynalazki.

Postaw na jakość produktu

Wybierając sprzęt górski często kierujemy się renomą marki i na wstępie odrzucamy te mniej znane. To pułapka, w jaką łatwo wpaść, jednak na szczęście nie wszystkie sklepy promują jedynie znane marki. E-Horyzont stawia na jakość, która nie zawsze sygnowana jest znaną nazwą. Dlatego obok rozpoznawalnych marek znaleźć można również te mniej kojarzone, które oferują sprzęt na wysokim poziomie, jakie śmiało można zabrać na górską wyprawę. W wyniku testów oraz doświadczenia, w e-Horyzont można znaleźć produkty takich firm, jak m.in. Jack Wolfskin, Pinguin, Black Diamond czy Fjord Nansen. Dlaczego? Bardzo dobra oferta, doskonałe wyniki w testach, najbardziej innowacyjne pomysły w branży.

Dla małych i dużych, profesjonalistów i amatorów

Wycieczka w góry może być samotną wyprawą, romantyczną przygodą albo rodzinnym odpoczynkiem. Każdy scenariusz takiej podróży jest inny, jednak część sprzętów pozostaje niezmienna i musi znaleźć się na każdej z nich. Wśród niezbędnego sprzętu górskiego należy wyróżnić:

  • sprawdzone i wygodne buty,
  • odpowiednią odzież: bielizna termiczna, spodnie, polar i kurtka,
  • plecaki,
  • latarki,
  • termosy turystyczne.

Obok tych kilku podstawowych sprzętów można wymienić także namioty, śpiwory, liny, kaski, karimaty, hamaki, raki, czekany czy przyrządy do gotowania. Wszystko zależy od rodzaju wyprawy, pogody i doświadczenia podróżnych. Zupełnie inaczej należy się przygotować do zimowej wyprawy, podczas której będziemy nocować w namiocie, a inaczej do letniej jednodniowej wędrówki po uczęszczanym szlaku. Niemniej jednak, żadnej z nich nie należy traktować z pobłażaniem, ponieważ takie podejście może skończyć się katastrofalnymi skutkami. Nawet do na pozór łatwej wyprawy górskiej należy podejść odpowiedzialnie i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Bezpieczeństwo w górach to podstawa, bez której nie da się w przyjemny i ekscytujący sposób spędzić czasu, zdobywając szczyty.

Sprawdzony sprzęt górski dla małych i dużych, amatorów i profesjonalistów znaleźć można w sklepach stacjonarnych e-Horyzont oraz na stronie internetowej e-Horyzont.pl.