Główne atrakcje w Peru. Zwiedzanie z biurem podróży to gwarancja zobaczenia ich wszystkich.

Peru jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Śmiało, można powiedzieć, iż jest to prawdziwa perełka Ameryki Południowej, która przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Peru leży w zachodniej części południowej części Ameryki i jest krajem względnie spokojnym oraz bezpiecznym. Na podróżników czeka tutaj wiele atrakcji, większość z nich dotyczy prawdziwych cudów natury, które warto zobaczyć przynajmniej raz w swoim życiu. Do tego spróbować regionalnych wyrobów i nabyć niepowtarzalne pamiątki, które nawet po powrocie do domu przypominać będą o niezapomnianych chwilach spędzonych w tym pełnym kontrastów kraju.

Co warto wiedzieć o Peru przed wykupieniem wycieczki?

Z całą pewnością jest to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo nietypowy, wciąż nie do końca odkryty przez turystów z Europy. Językiem urzędowym w Peru jest hiszpański oraz jego regionalne odmiany ajmara i keczua. Polscy obywatele nie potrzebują do wyjazdu wizy, ponieważ mogą przebywać na terenie kraju do 90 dni w celach turystycznych. Przed wyjazdem nie trzeba wykonywać także dodatkowych szczepień, choć zawsze warto zapoznać się z ewentualnymi zagrożeniami lub powiadomić swojego lekarza rodzinnego o planowanym wyjeździe. Jak w każdym kraju Ameryki Południowej należy zachować ostrożność, ale w przypadku wycieczki zorganizowanej, z całą pewnością ewentualne ryzyko zagrożeń spada do minimum.

Jaką wycieczkę warto wybrać?

Biuro podróży posiada w swojej ofercie dwie różne opcje wycieczki do Peru. Zwiedzanie Boliwii to punkt każdej z nich. To sprawia, że jest to wyprawa jeszcze bardziej interesująca, ponieważ pozwala na jednoczesne poznanie dwóch odmiennych kultur. Peru zwiedzanie najlepszych miejsc możliwe jest tylko z biurem podróży, które zadba o wszelkie bilety wstępu do podstawowych atrakcji oraz zorganizuje sprawny i bezpieczny transport. Warto teraz wspomnieć o tym, jak wypadają obydwie wycieczki, gdy próbuje się je pobieżnie porównać. Pierwsza z nich dedykowana jest koneserom podróży. Trwa ona 15 dni i pozwala zwiedzić południe Peru, zaczynając od Limy. Później turyści zostają zabrani także do Boliwii. Druga wycieczka trwa o jeden dzień dłużej i zaplanowana jest w takim terminie, aby umożliwić świętowanie Nowego Roku w Cuzco, co na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. W końcu Ameryka Południowa jest znana z hucznego świętowania i zabaw, w których bierze udział całe miasto. Z całą pewnością będzie to niezapomniana noc sylwestrowa, która na długo zapadnie w pamięć każdego, kto jej doświadczył. Także tutaj podróżnicy odwiedzają miejsca położone na południe od Limy, a potem docierają do Boliwii, z tą różnicą, że często są to nieco inne miasta oraz regiony.

Peru i Boliwia dla koneserów

Cała wycieczka w tym przypadku rozpoczyna się w Limie, ale turyści od razu po wylądowaniu zostają zabrani do Cuzco. Można podziwiać tam między innymi pozostałości po Inkach, takie jak na przykład ogromne tarasy koncentryczne. Poza tym także kompleks, w którym produkowana jest najdrobniejsza sól na całym świecie. Przewidziana jest także wycieczka Świętej Doliny, gdzie płynie rzeka Urubamba, a w drodze powrotnej postój w niewielkiej wiosce w Andach. Z całą pewnością są to atrakcje, które spodobają się każdemu fanowi natury, który odpoczywa dopiero podczas ciszy i zieleni. Wycieczka przewiduje także pobyt nad jeziorem Titicaca, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Idealne miejsce na krótki postój lub piknik. Kolejne dni to zwiedzanie Boliwii, a w szczególności wyspy Słońca, a także słynnego miasta La Paz.

Peru i Boliwia z sylwestrem w Cuzco

Z całą pewnością jest to odpowiednia opcja dla wszystkich tych, którzy poza zwiedzaniem i odpoczynkiem szukają także odrobiny rozrywki. Czy może być coś lepszego niż noc sylwestrowa w Ameryce Południowej słynnej z hucznego świętowania? Także i w tym przypadku wycieczka rozpoczyna się od lądowania w Limie i transferu do Cuzco. Po kilku dniach turyści udają się do Świętej Doliny, a następnie Andahuaylillas, gdzie podziwiać można kolonialny kościół nazywany “Kaplicą Sykstyńską Andów”, co jest prawdziwą atrakcją wśród zwiedzających. Później naturalnie przejazd do Boliwii i zwiedzanie Capocabany i La Paz. Wycieczka kończy się w Limie, którą tym razem uczestnicy wycieczki mają okazję dokładnie zwiedzić.

Wyjazd do Peru i Boliwii na pewno jest wyprawą życia i doskonałym początkiem przygody z Ameryką Południową (Sprawdź Przewodnik po Peru). Obydwa te państwa pełne są pięknych miejsc stworzonych przez naturę, które dosłownie zapierają dech w piersiach. Spacer w okolicach Świętej Doliny, czy możliwość zobaczenia Limy i La Paz, z całą pewnością nie są codziennością. Korzystanie z oferty biura podróży jest w tej sytuacji rozwiązaniem bardzo logicznym, ponieważ dzięki temu wycieczka jest bezpieczna i odpowiednio zorganizowana, a turyści mają zapewniony nocleg, transport i całodobową opiekę, co jest szczególnie ważne w miejscach takich jak właśnie kraje Ameryki Południowej, gdzie przestępczość jest nieco wyższa niż w Europie.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.