Jacht w Chorwacji – sposób na idealne wakacje

Chcesz spędzić niezapomniane wakacje w miejscu oferującym ogromną ilość zabytków, bajeczne krajobrazy i wyśmienitą kuchnię? Wybierz się na jacht do Chorwacji!

Za naszymi oknami na dobre rozgościła się już piękna, słoneczna pogoda. To znak, że najwyższa pora by zacząć już planowanie wakacyjnych wojaży. Naturalnie tym, co należy zrobić w pierwszej kolejności jest wybór kierunku. Jeśli pragniesz znaleźć się w miejscu, które – poza malowniczymi krajobrazami – oferuje także ogromną ilość zabytków i różnego rodzaju atrakcji, to wybierz się do Chorwacji.

Wakacje pod żaglami

Jak wspominaliśmy powyżej, Chorwacja to państwo słynące z malowniczych krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast bogata linia brzegowa usiana mnóstwem plaż i zatok. Opisane widoki w połączeniu z krystalicznie czystymi wodami Morza Adriatyckiego wywierają niebagatelny wpływ na ofertę czarteru jachtów, katamaranów czy też łodzi motorowych. Jeśli zatem pragniesz, aby tegoroczne wakacje na długo zapisały się w twojej pamięci jako jedne z najbardziej udanych, to wybierz jachty w Chorwacji! Warto dodać, że wynajem wspomnianego, komfortowego jachtu nie wymaga absolutnie żadnych uprawnień do prowadzenia łodzi. Jak to możliwe? Wszystko dzięki usłudze skippera. Doświadczony kapitan zadba o bezpieczeństwo na podkładzie oraz właściwą nawigację, a nawet zapozna z arkanami żeglarstwa. Wakacyjny rejs jachtem po malowniczej Chorwacji może zatem stanowić wspaniałą okazję do rozpoczęcia swojej przygody z morską żeglugą.

A co z osobami, które mają już doświadczenie w prowadzeniu jachtu? Z myślą o ich potrzebach firmy udostępniają usługę sternika. Możliwość rejsu ze wspomnianym sternikiem znajduje się na przykład w ofercie marki GlobeSailor.

Atrakcje w Chorwacji

Chorwacja to państwo wręcz uginające się pod ciężarem różnego rodzaju atrakcji. Co zatem – konkretnie – możemy zobaczyć w opisywanym kraju? Przede wszystkim liczne zabytki architektoniczne, muzea, klasztory, parki narodowe, jak również restauracje, kawiarnie czy kluby. Co istotne to fakt, że wszystkie, wymienione powyżej atrakcje dostępne są z niemalże każdego portu na wyciągnięcie ręki! Niepodważanym atutem tego wyjątkowego kraju jest także lokalna kuchnia. Chorwacja to istny raj dla miłośników kulinariów, a zwłaszcza osób lubujących się w świeżych rybach, owocach morza, aromatycznych warzywach oraz owocach, a także soczystych mięsach.

cata_sous_voile


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.