Wakacje w Afryce? 3 ciekawe kierunki

Afryka staje się coraz modniejszym kierunkiem wakacyjnych wojaży. Wczasy na tym kontynencie nadal mają opinię stosunkowo drogich, jednak – w zależności od obranego regionu – mogą być bardziej dostępne. Tereny położone na północ od Sahary są łatwiej osiągalne, bardziej ekonomicznie i nadal ciekawe.

1. Maroko

2. Tunezja

3. Egipt

Maroko, Tunezja oraz Egipt to trzy kraje cieszące się dużym zainteresowaniem klientów biur podróży takich jak https://dreamtours.pl. Z reguły oferty obejmują zarówno wczasy w formule all inclusive, jak i objazdowe wycieczki po najciekawszych miejscach.

Maroko

To kraj, którego kolonialna historia doprowadziła do przenikania się wpływów arabskich, portugalskich, brytyjskich i hiszpańskich. Znakomicie odnajdą się tu miłośnicy pięknych widoków, którym poleca się szczególnie drogę z Marrakeszu do Doliny Dades oraz samą Dolinę, nazywaną często “Doliną Róż”. Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsze miejsce, jakie znajduje się w Maroku. Znajdziemy w tym kraju także lokalne targowiska oraz stoiska z jedzeniem, w tym najbardziej znane na placu Dżemaa El-Fna w Marrakeszu. Samo miasto ma zresztą turystycznie wiele do zaoferowania, jak choćby: meczety czy grobowce Saadybów. Maroko zachwyca kolorami, zapachami i kształtami.

Tunezja

Tunezja kojarzy się często ze złocistymi plażami, czystą wodą, palmami i wielbłądami. To jednak nie tylko moc atrakcji dla miłośników nadmorskich kurortów, choć i te znaleźć można w silnej reprezentacji na stronach takich jak: https://dreamtours.pl/wakacje/tunezja. W Tunisie, stolicy kraju, znajduje się wiele zabytków: meczety, pałace, a nawet warowna forteca. Duże wrażenie robi także Al-Dżamm i znajdujący się w nim trzeci pod względem wielkości amfiteatr na świecie. Niektórzy twierdzą, że zachwyca bardziej niż Koloseum. Z kolei Thugga na północy Tunezji jest jednym z ważniejszych ośrodków archeologicznych w Afryce. Najciekawsze obiekty to mauzoleum, kapitol i teatr. Tunezja okazuje się być prawdziwą gratką dla miłośników zwiedzania.

Egipt

Często wybieraną jako wakacje last minute opcją jest Egipt. Są tu plaże, pustynie i wiele zabytków. Nie brakuje hoteli z ofertą all inclusive oraz wycieczek, które sprawdzić można na: https://dreamtours.pl/wakacje/egipt/last-minute. Najbardziej znanymi miejscami są Piramidy w Gizie i Dolina Królów. Prócz nich warto zwrócić uwagę na Świątynię Luksorską uważaną za najważniejszy zabytek wschodniego brzegu Teb czy budowane przez faraonów świątynie.

Afryka jest znakomitą propozycją zarówno dla miłośników spokojnego, jak i aktywnego wypoczynku.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.