Czym jest podróż transferowa?

Podróż transferowa, czyli z przesiadką, to rozwiązanie, gdy nie ma możliwości skorzystania z lotu bezpośredniego bądź jest on dla nas mniej opłacalny. Najmniej skomplikowany jej wariant obejmuje jedną przesiadkę, ale niekiedy przesiąść się dwa razy lub więcej.

Linie lotnicze gwarantują wygodny i szybki sposób podróżowania. Tanie bilety do państw Europy i nie tylko można odszukać za pośrednictwem np. portalu FRU i zaplanować wymarzoną podróż. Loty transferowe to rozwiązanie, gdy nie ma możliwości dostania się w konkretne miejsce lotem bezpośrednim zwykle dotyczy to bardzo odległych krajów.

Lot transferowy, czyli z przesiadkami

Lot transferowy wybiera się w dwóch przypadkach gdy nie ma możliwości dostania się w konkretne miejsce lotem bezpośrednim bądź gdy taki lot jest możliwy, ale mniej opłacalny w porównaniu z kilkuetapową podróżą. Loty z przesiadkami to bardzo często wybór osób, które same organizują sobie wakacje, ale takie rozwiązania oferują również biura podróży. Przeloty realizowane są nawet przez kilku różnych przewoźników, którzy poprzez współpracę między sobą zapewniają pasażerom komfortowy transport w określone miejsce.

Podróż z przesiadką w praktyce

Podróż transferowa w pierwszym etapie od standardowej podróży różni się jedynie tym, że na odprawie otrzymuje się dwie bądź więcej kart pokładowych w zależności od liczby przesiadek. Pierwszy lot ma na celu przetransportowanie pasażerów na lotnisko przesiadkowe, gdzie trzeba poczekać na kolejny lot. W trosce o komfort pasażerów linie lotnicze starają się, aby kolejny etap podróży odbywał się z tego samego terminala, co jest bardzo pomocne w przypadku ogromnych lotnisk, na których łatwo się zgubić. Korzystając z lotu transferowego, nie trzeba się martwić również o bagaż, ponieważ zostaje on nadany od razu do miejsca docelowego.

Wizy tranzytowe, opóźniony lot

Planując podróż transferową, należy pamiętać o tym, że niektóre kraje, np. Stany Zjednoczone, wymagają posiadania wizy tranzytowej pomimo tego, że pasażer nie będzie w ogóle opuszczać terenu lotniska podczas czekania na kolejny lot. W trakcie podróży mogą nastąpić również niespodziewane sytuacje, takie jak opóźnienie pierwszego lotu, przez co można spóźnić się na przesiadkę. Wówczas warto wiedzieć wcześniej, jaki przewoźnik jest operatorem lotu. Ma on bowiem obowiązek zapewnić pasażerom miejsce na pokładzie innego samolotu lecącego do tego samego miejsca docelowego.

Podróż transferowa – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Lot transferowy, zwłaszcza gdy odbywa się pierwszy raz, bardzo często wiąże się ze stresem, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Na lotnisko należy przyjechać wcześniej, a ważne dokumenty, jak: paszport, dowód osobisty, kartę pokładową, mieć zawsze pod ręką, aby nie tracić czasu na ich szukanie w torbach podróżnych. Pakując bagaże, trzeba również pamiętać o limitach dotyczących ich wielkości, wagi oraz, przede wszystkim, zawartości. Szczegółowe informacje o wszelkich istotnych kwestiach związanych z podróżą liniami lotniczymi zawsze znajdują się na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika.

 


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.