Najpiękniejsze plaże Europy – Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Turcja

Europa obfituje w przepiękne plaże, na których można się zrelaksować i zafascynować otaczającym krajobrazem. Włochy czy Hiszpania pełne są miejsc szczególnych, z miękkim piaskiem pod stopami, który oblewany jest krystalicznie czystą wodą, otoczonych niesamowitym światem natury. Można tu wypocząć, zapomnieć o wszystkich problemach i pobyć ze sobą, z rodziną, przyjaciółmi spędzając wspólnie wymarzone wakacje.

Gdzie najlepiej poplażować w Europie?

Najpiękniejszą plażą wśród europejskich perełek jest niewątpliwie Plaża Królików ulokowana na Lampedusie we Włoszech, a dokładniej na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Prowadzi do niej ścieżka kamienna, wąska, z przepięknymi widokami. Na plażę najczęściej przyjeżdżają fotografowie, a prócz niej warto jeszcze zobaczyć rezerwat przyrody Baia dei Conigli. Plaża Królików to raj pełen kicających stworzeń, z niezwykłą zatoką pełną soczystych barw, pomarańczowymi skałami i białym piaskiem. Dno zaś można zobaczyć z łatwością, tak krystalicznie czyste są tutejsze wody.

Na drugiej pozycji uplasowała się Playa de ses Illetes ulokowana na Formenterze w Hiszpanii. W ogóle cała wyspa obfituje w najlepsze plaże na całych Balearach. Najbardziej warta uwagi zaś jest Playa de ses Illetes, do której można dotrzeć drogą morską z Ibizy. To miejsce niesamowicie pięknie, na której wypoczynek jest samą radością. Oferty na wczasy na www.hiszpania.com.pl pozwolą poznać najpiękniejsze plaże tego kraju.

Miejsce trzecie w rankingu najpiękniejszych plaż Europy zajęła Rhossili Bay znajdująca się w Swansea w Wielkiej Brytanii. Prócz cudownej plaży warto także odwiedzić półwysep Gower oraz wioskę Rhossili. W tej ostatniej znajduje się kolejna plaża, którą trzeba zobaczyć, a także jednak z najbardziej uroczych zatok na Wyspach.

W najlepszej czwórce nie mogło zabraknąć Playa de las Catedrales ulokowanej w Ribadeo w Hiszpanii. Fascynuje ona i zachwyca swym nietuzinkowym urokiem. Otaczają ją wyjątkowe formacje skalne, które podczas odpływu są naprawdę dobrze widoczne. Stworzyły je wiatr oraz fale, dzięki którym dziś można je podziwiać będąc w Ribadeo. Ponadto miejsce to czaruje także naturalnymi jaskiniami oraz idealnymi warunkami do kąpieli.

Które plaże warto jeszcze odwiedzić?

Na kolejnych pozycjach uplasowały się takie miejsca jak Elafonissi na Krecie w Grecji, Cala Mariolu znajdująca się we włoskim Baunei, Woolacombe Beach w Wielkiej Brytanii, Iztuzu w tureckim Dalyan, Porthminster Beach znajdujące się w St Ives w Wielkiej Brytanii czy też zamykająca pierwszą dziesiątkę La Concha ulokowana w San Sebastian w Hiszpanii.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.