Postój samochodu na prywatnym parkingu – bezpieczny samochód podczas wakacyjnych podróży

Wydawałoby się, że wyjeżdżając na wakacje najlepiej auto pozostawić we własnym, zamkniętym garażu. Nic bardziej mylnego – bezpieczniej jest pozostawić go na parkingu przy lotnisku. Pod warunkiem, że jest strzeżony.

Bezpieczeństwo samochodu podczas wakacji

Czy wiesz, że okres wakacyjnych wyjazdów to czas, kiedy najczęściej kradnie się samochody? Ofiarą padają pojazdy pozostawione przez właścicieli na okres kilku, kilkunastu dni na parkingu pod domem. Złodzieje wkładają za wycieraczkę bądź w drzwi ulotkę reklamową i w ten sposób sprawdzają, czy właściciel pojazdu z niego korzysta. Jeśli po 2-3 dniach kartka nadal tkwi w drzwiach, to jasny sygnał, że kradzież będzie łatwiejsza, a zanim właściciel zorientuje się, że stracił auto, będzie ono już dawno rozebrane na części bądź wywiezione za granicę.

Samochodu nie zabezpieczy nawet pozostawienie go we własnym garażu. Złodzieje obserwują nasze domy i mieszkania, a włamanie się do większości garaży jest dziecinnie proste. Co więcej, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia związanego z połączeniem garażu z budynkiem. Złodzieje często dostają się do domu właśnie przez bramę garażową, po czym swobodnie pakują łup do naszego samochodu i odjeżdżają w siną dal.

Jak zabezpieczyć auto w czasie wakacji? Pozostaw auto na strzeżonym parkingu

Strzeżone parkingi dla auta to idealne rozwiązanie na wakacyjne wojaże. Posiadają ubezpieczenie, ochronę, ogrodzenie – pozostawienie na nich auta jest całkowicie bezpieczne. A jeśli nawet coś się z pojazdem stanie, to można starać się o odszkodowanie (co jest niemożliwe, jeśli pozostawimy auto na parkingu niestrzeżonym bądź po prostu „pod domem”).

Pozostawienie auta na parkingu prywatnym to również „alibi” na czas pobytu za granicą. Nie zaalarmujemy w ten sposób złodzieja, że nie ma nas w domu, bo pod domem nie będzie stał nasz samochód.

Strzeżony parking przy lotnisku – opcja dla podróżujących samolotem

Jeśli na wakacje wybierasz się samolotem, to wygodnym, bezpiecznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty przylotniskowych parkingów prywatnych. Strzeżony prywatny parking przy lotnisku to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa pojazdu, ale również opcja na to, by na lotnisko dojechać komfortowo. Zwłaszcza z bagażami. Wbrew pozorom, prywatny parking przy lotnisku nie jest dużą inwestycją. To zaledwie 30-60 zł za 1-2 tygodnie (o ile oczywiście skorzystamy z oferty dobrego, taniego parkingu, a nie oficjalnych parkingów lotniska).

Parking przy lotnisku można znaleźć przez internet i zarezerwować online lub telefonicznie. Przed wylotem odstawić auto i móc bezstresowo przeżyć całe wakacje. I bez ryzyka tego, że po powrocie do domu okaże się, że nie mamy już samochodu.