Wykupiłeś wymarzoną wycieczkę do Azji – sprawdź co może Ci zagrażać

Zbliżają się letnie wakacje, a Ty nie chcesz kolejny raz zwiedzać Grecji lub kolejnej z wysp kanaryjskich, Tunezja i Turcja to też nie to. Masz ochotę wybrać się w zupełnie inne miejsce? Azja była w Twojej głowie od dawna, ale ciągle brakowało Ci odwagi albo pieniędzy, aby obrać ten kierunek. Zapoznaj się dobrze z ofertami biur podróży lub zorganizuj wypad na własną rękę i spełnij swoje marzenia.

Azja przestała być kierunkiem niedostępnym. Wbrew utartym przekonaniom, można się wybrać na wycieczkę w tamte kierunki i nie zbankrutować. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach!

Dobre ubezpieczenie to podstawa każdego wyjazdu

W tej kwestii trzeba jednoznacznie przyznać, że nie powinno się oszczędzać, gdyż kwota leczenia medycznego w krajach egzotycznych jest bardzo wysoka, zwłaszcza jeśli chodzi o kraje azjatyckie. Jeżeli zamiast wylegiwania się na plaży, wybierasz bardziej aktywny sposób na spędzenie wakacji i chcesz przemierzać wiele kilometrów, poznawać obyczaje ludowe na wsiach oraz zachwycać się bujną egzotyczną dżunglą, to pomyśl o wyższym ubezpieczeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: Najlepsze oferty ubezpieczeń za granicę – Azja, znajdziesz w artykule.

Indywidualne ubezpieczenie będzie wahać się w granicach od około 250 zł do około 500 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę komplikacje, które mogą się spotkać bez ważnego ubezpieczenia. Istnieje bardzo duży wybór ubezpieczycieli, dlatego warto zapoznać się z ich ofertami indywidualnie. W pakiecie ubezpieczenia powinny znajdować się takie świadczenia, jak Assistance Maxi lub Super, NNW, odpowiedzialność cywilna oraz bagaż.

wykupileswymarzonawycieczkedoazji1

W zdrowym ciele zdrowy duch

Chociaż nie wymaga się żadnych szczepień na wyjazd do krajów europejskich oraz azjatyckich, lekarze zalecają, aby kilka z nich wykonać. Jedną ze szczepionek, które należałoby kupić jest wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz typu B. Należy też pamiętać o szczepionce na tężec i błonicę. Wybierając się na wycieczkę o charakterze typowo turystycznym, gdzie nastawiamy się na biwakowanie i długie piesze wycieczki, można zaszczepić się także przeciwko cholerze lub wściekliźnie. I oczywiście najgroźniejszej z chorób, która przenoszona jest przez komary – malarii. Wybierając się do Tajlandii, Malezji, Singapuru, Wietnamu, Kambodży czy Laos musimy także używać środków do ochrony przed owadami. W aptekach dostępne są leki przeciwmalaryczne.

Kilka ciekawostek o podróżowaniu do Azji

Pamiętaj o odpowiednim stroju, zwiedzając świątynie buddyjskie, przed wejściem do budynku zawsze należy zdjąć buty i nakrycie głowy. Azjaci nie podają dłoni na powitanie, wykonują tradycyjny wszystkim znany ukłon ze złożonymi dłońmi na wysokości oczu. Absolutnie nie wolno dotykać głowy Tajów ponieważ uważają głowę za skarbnice mądrości, w ogóle nie jest w dobrym geście dotykanie czy chociażby nawet poklepywanie po ramieniu, Azjaci tego nie tolerują. Nie wolno też pod żadnym pozorem krytykować rodziny królewskiej ta zniewaga grozi nawet utratą wolności. Jeżeli zostaniemy przyłapani na śmieceniu na ulicach możemy za to słono zapłacić, mandat za to wykroczenie będzie wynosił około 2000 batów, co po przeliczeniu daje nam 200 zł.

wykupileswymarzonawycieczkedoazji2

Wyjeżdżając na wakacje do jakiegokolwiek kraju, powinniśmy uszanować panującą tam tradycję i obyczaje. Wszędzie możemy napotkać też ludzi nieuczciwych lub paść ofiarą kradzieży, ale zachowując zdrowy rozsądek możemy tego uniknąć. Wystarczy tylko, zwracać uwagę na drogie sprzęty takie jak kamerki, telefony czy aparaty fotograficzne. Gdy wybieramy się w zatłoczone miejsca, lepiej zostawimy je w pokoju hotelowym. No cóż, pozostaje już tylko wybór najbardziej interesującego kierunku, a na pewno będą to niezapomniane, pełne wrażeń, ekscytujące wakacje.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.