Zwiedzanie Azji warto rozpocząć od Wietnamu ze względu na dobry smak.

Azjatyckie państwa bywają błędnie kojarzone wyłącznie z uprawami ryżu i kulturą wiejską. Kontynent oferuje połączenie starożytnej cywilizacji z najnowocześniejszymi miastami świata i nieszablonową kulturą. Wszystko dopełnione jest przez zapierającą dech w piersiach naturą.

Sam Wietnam jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych zakątków Azji, gdyż stosunkowo niedaleko położone są Singapur, Malezja, Indonezja, Kambodża czy Tajlandia. Jednak sam Wietnam oferuje szereg atrakcji, dlatego warto najpierw się skupić na swojej bazie, zanim wylecimy w odleglejsze miejsca. Wietnam oferuje klimat ciepły na północy monsunowy, a na południu tropikalny. Świetnie nadaje się do zwiedzania, kiedy w Polsce panuje szaruga związana z jesiennymi deszczami lub chłodną i zmienną zimą. Sam Wietnam łączy dzikie łono natury i wielkomiejski zgiełk. Jednak godna uwagi jest gościnność rdzennej ludności i kuchnia, której bezwzględnie należy spróbować.

Baśń z tysiąca i jednego smaku…

Na pozór wydawać się może, że kuchnia azjatycka oferuje podobne walory smakowe, jednak po skosztowaniu poszczególnych potraw, na pewno zdanie ulegnie zmianie. Wakacje w Wietnamie można zorganizować samemu lub za pośrednictwem takich ofert jak https://wczasywazji.pl/wycieczki/wietnam.html. Wycieczki do Wietnamu zorganizowane przez profesjonalistów bowiem mają swój smak i to dosłownie. Właśnie Food Trip to jedna z ofert specjalistycznych, która pozwoli na zapoznanie się z pełnym bukietem smaków kuchni wietnamskiej. Sama podróż odbywać się może rikszą, motocyklem, rowerem, łodzią lub busem. Podczas pokonywania Wietnamu (ok. 2000 tys. km) zostanie przestawiona jego kultura, ale także kuchnia w ilości setek potraw! Dodatkową atrakcją są mini zajęcia praktyczne z przyrządzania wietnamskich specjałów od doboru świeżych składników, po wydobywanie smaku przez temperaturę.

Kiedy zasmakujemy już Wietnamu

Czas na odwiedziny pobliskich innych państw. Zwiedzanie Wietnamu można połączyć z wycieczką do Kambodży. Połączenie obu krajów w jednym „zestawie” jest również możliwie. Co do samej Kambodży warto odwiedzić Siem Reap i legendarne miasto Angkor. Nie można zapomnieć o legendarnej stolicy Phnom Penh. Różne zestawienie pokaże dzikość azjatyckiego kontynentu i możliwości ogromnych i nowoczesnych miast. Taka symbioza natury i techniki pozwala na pełne odprężenie w zaciszu zieleni i regenerację w najlepszych hotelach. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że Azję należy zwiedzać powoli, bez pośpiechu czy popędzania. Upały, tropikalny klimat męczą, dlatego należy również zaplanować odpowiedni odpoczynek między zwiedzaniem poszczególnych miejscowości.

Kontynent wielkich możliwości

Na samym Wietnamie i Kambodży świat azjatyckiej kultury się nie kończy. Same legendarne Bangkok i Singapur mogą dostarczyć wielu atrakcji na całe dni zwiedzania i szaleństwa. Przecież miasta to nie tylko świątynie czy zabytki, ale również kluby muzyczne czy potężne pasaże handlowe z niesamowitymi produktami. Do tego każdy region charakteryzuje się specyficzną grupą etniczną, nieco odmienną kuchnią i architekturą.

Wakacje w Azji mogą być bardzo atrakcyjne, ale warto je powierzyć pasjonatom, osobom, które świetnie znają kontynent tak jak https://wczasywazji.pl/. Profesjonalnie zaplanowane wycieczki do Azji pozwolą zobaczyć powszechnie znane atrakcje turystyczne, ale również poznać klimat, smak i zapach miejsc, o których nie można przeczytać w broszurach.


Artykuł sponsorowany / Materiał partnera.