Muzeum Przyrodnicze w Krościenku

Muzeum Przyrodnicze w Krościenku

Muzeum Przyrodnicze PPN znajduje się w Krościenku, przy ul. Jagiellońskiej 107b. Ekspozycja podzielona jest na kilka części.

W części geologicznej możemy obejrzeć kolekcję skał występujących w Pieninach oraz makiety przedstawiające charakterystyczne dla Pienin przekroje geologiczne. Na tablicach informacyjnych znajdują się informacje na temat powstania Pienin oraz zachodzących w tym regionie procesów geologicznych.

W części przedstawiającej pienińską faunę znajduje się kolekcja wypchanych zwierząt – między innymi wilk, dzik, sarna, ryś, lis oraz zając, a także pokaźna kolekcja owadów – głównie motyli.
Florę Pienin obrazują liczne fotografie przedstawiające poszczególne gatunki roślin i ich cechy charakterystyczne.

Na tablicach poświęconej człowiekowi w Pieniach możemy zapoznać się z informacjami na temat historii osadnictwa w tym regionie, kultury jego mieszkańców oraz wpływu działalności człowieka na środowisko. Dopełnieniem wystawy jest ciekawa plastyczna makieta Pienin, dzięki której możemy zorientować się w terenie i położeniu poszczególnych pienińskich pasm i szczytów względem siebie. Odwiedzający mogą obejrzeć krótkometrażowy film „Cztery pory roku w Pieninach”.

Ponadto w muzeum organizowane są interesujące wystawy fotografii oraz wystawy czasowe.
Bilet wstępu do muzeum kosztuje 2 zł. W kasie można zakupić różne ciekawe wydawnictwa na temat Pienin, takie jak przewodniki, mapy czy foldery.

Godziny otwarcia Muzeum PPN:

15.04 – 31.05: poniedziałek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00
01.06 – 31.08: poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00 oraz sobota i niedziela w godzinach 9 – 17
01.09 – 31.10: poniedziałek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00
01.11 – 31.03: wtorek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Wycieczka na Sri Lankę – podróż, której nigdy nie zapomnisz

Sri Lanka jest państwem w Azji Południowej, położonym na wyspie Cejlon i kilku mniejszych wysepkach. Jej nazwa oznacza dosłownie „olśniewający kraj” i gwarantujemy, że nie mija się to z prawdą. Jeśli szukasz pomysłu na wakacyjny wyjazd, powinieneś wziąć pod uwagę właśnie Sri Lankę! Co trzeba wiedzieć przed wakacjami na Sri Lance? Sri Lanka kojarzy się (więcej…)