Muzeum Przyrodnicze w Krościenku

Muzeum Przyrodnicze w Krościenku

Muzeum Przyrodnicze PPN znajduje się w Krościenku, przy ul. Jagiellońskiej 107b. Ekspozycja podzielona jest na kilka części.

W części geologicznej możemy obejrzeć kolekcję skał występujących w Pieninach oraz makiety przedstawiające charakterystyczne dla Pienin przekroje geologiczne. Na tablicach informacyjnych znajdują się informacje na temat powstania Pienin oraz zachodzących w tym regionie procesów geologicznych.

W części przedstawiającej pienińską faunę znajduje się kolekcja wypchanych zwierząt – między innymi wilk, dzik, sarna, ryś, lis oraz zając, a także pokaźna kolekcja owadów – głównie motyli.
Florę Pienin obrazują liczne fotografie przedstawiające poszczególne gatunki roślin i ich cechy charakterystyczne.

Na tablicach poświęconej człowiekowi w Pieniach możemy zapoznać się z informacjami na temat historii osadnictwa w tym regionie, kultury jego mieszkańców oraz wpływu działalności człowieka na środowisko. Dopełnieniem wystawy jest ciekawa plastyczna makieta Pienin, dzięki której możemy zorientować się w terenie i położeniu poszczególnych pienińskich pasm i szczytów względem siebie. Odwiedzający mogą obejrzeć krótkometrażowy film „Cztery pory roku w Pieninach”.

Ponadto w muzeum organizowane są interesujące wystawy fotografii oraz wystawy czasowe.
Bilet wstępu do muzeum kosztuje 2 zł. W kasie można zakupić różne ciekawe wydawnictwa na temat Pienin, takie jak przewodniki, mapy czy foldery.

Godziny otwarcia Muzeum PPN:

15.04 – 31.05: poniedziałek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00
01.06 – 31.08: poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00 oraz sobota i niedziela w godzinach 9 – 17
01.09 – 31.10: poniedziałek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00
01.11 – 31.03: wtorek – sobota w godzinach 8:00 – 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Gdzie jechać na weekend? Wypróbuj wycieczki promowe do Skandynawii!

Jeszcze do niedawna wycieczki do Skandynawii nie cieszyły się zbytnią popularnością. Tereny, które wielu osobom kojarzyły się przede wszystkim z chłodem, mało ciekawymi zabytkami i wygórowanymi cenami, bardziej odstraszały, niż przyciągały turystów. Rosnąca popularność wycieczek promowych do Skandynawii umożliwiła odkrycie tych terenów na nowo. Dzięki tanim promom do Szwecji, można niewielkim nakładem kosztów podziwiać urokliwe (więcej…)