Samburu – wyjątkowe kenijskie plemie – dlaczego warto je poznać podczas afrykańskiego safari?

Samburu - wyjątkowe kenijskie plemie - dlaczego warto je poznać podczas afrykańskiego safari?

Samburu – wyjątkowe kenijskie plemie – dlaczego warto je poznać podczas afrykańskiego safari?

Wakacje w Afryce to niekoniecznie Egipt albo Tunezja. Warto udać się trochę bliżej równika, zobaczyć inną Afrykę z jej nieokiełznaną, egzotyczną przyrodą. A wisienką na torcie będzie wizyta w wiosce plemienia Samburu.

Afrykańskie wakacje inne niż wszystkie

Afryka – dzika, nieujarzmiona, kolorowa, roztańczona, chwilami groźna. Taki obraz kontynentu tkwi w głowie Europejczyka. A jak wyglądają typowe afrykańskie wakacje? Wygodny, luksusowy hotel, obowiązkowo z basenem i aquaparkiem, najlepiej w pobliżu plaży. Wycieczka fakultatywna na pustynię, przejażdżka na wielbłądach i… to wszystko. Standardowe wakacje w Afryce tak naprawdę w ogóle nie pozwalają dotknąć Afryki na żywo, zobaczyć jej takiej, jaką jest naprawdę. Dlatego warto wyjść z tej ogólnie przyjętej strefy komfortu i zdecydować się na inną formę wypoczynku na Czarnym Lądzie. Afrykańskie safari na sawannie, nocowanie w namiotach, podglądanie zwierząt i spotkanie z kenijskim plemieniem Samburu – taki scenariusz to prawdziwe wakacje życia.

Safari w Kenii – dzika przyroda na wyciągnięcie ręki

Safari to nie wizyta w ogrodzie zoologicznym. Tu zwierzęta muszą same troszczyć się o pożywienie i przetrwanie. Nie raz i nie dwa zdarzy się zobaczyć coś, czego raczej się nie spodziewamy. Z drugiej strony – nie raz i nie dwa zdarzy się zobaczyć coś, czego w zoo nigdy nie zobaczymy. To zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Ryk lwa lub słonia, galop antylopy i egzotyczna, prawdziwie kenijska roślinność – tak wygląda safari w Kenii. Oczywiście odbywa się pod opieką przewodnika, który nie tylko wie, gdzie zaprowadzić turystów, żeby było naprawdę interesująco, ale też dba o ich bezpieczeństwo. Są miejsca, gdzie pod żadnym pozorem nie można wysiąść z samochodu!

Safari w Kenii to jeszcze jeden smaczek. Właśnie tu można zobaczyć na żywo Afrykańską Wielką Piątkę, czyli zdaniem jednych największe a innych najniebezpieczniejsze zwierzęta na sawannach: lampart, bawół afrykański, słoń afrykański, nosorożec czarny i lew. Ale spokojnie, przewodnicy wiedzą, jak ich podejść, żeby było bezpiecznie.

Przeczytaj też: Luksusowe wakacje na safari – praktyczny poradnik jak się przygotować!

Samburu – rdzenni mieszkańcy Afryki

Czy łatwo w Afryce spotkać prawdziwego Afrykańczyka? Wbrew pozorom niekoniecznie. Liczne dzikie i półdzikie plemiona zamieszkują tereny z dala od szlaków turystycznych. Nie uświadczymy ich w centrach wielkich miast. Wiodą spokojny, tradycyjny żywot, hołdują własnym zasadom i tradycjom. Nie szukają na siłę zdobyczy cywilizacji, wystarcza im to, co uda się zrobić własnymi rękami. W ich wioskach czas ciągle stoi w miejscu. I wbrew pozorom nie są nieszczęśliwi, wręcz przeciwnie! Czerpią radość z prostych rzeczy, pasą kozy, wielbłądy i bydło. Bardzo dbają o swój wygląd. Chociaż obce im kosmetyki zachodniej cywilizacji, farbują włosy, podkreślają brwi, nadają skórze blasku, a wszystko to przy użyciu naturalnych specyfików. Ubierają się bardzo kolorowo, są typową wizytówką Afryki ze swoimi koralami i paciorkami. I co najważniejsze – są bardzo przyjaźni. Biali ludzie, którzy zawitają do ich wioski, nie zostaną przywitani dzidami i groźnie brzmiącymi bębnami, ale tradycyjnym kubkiem mleka. Kto nie odwiedzi ludu Samburu, ten nie może mówić, że naprawdę był w Afryce. A jak się do nich dostać? Wystarczy zarezerwować wakacje na memories.pl. Resztą zajmie się przewodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *

Świat
Zdjęcie profilowe Redakcja

Główne atrakcje w Peru. Zwiedzanie z biurem podróży to gwarancja zobaczenia ich wszystkich.

Peru jest krajem, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Śmiało, można powiedzieć, iż jest to prawdziwa perełka Ameryki Południowej, która przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Peru leży w zachodniej części południowej części Ameryki i jest krajem względnie spokojnym oraz bezpiecznym. Na podróżników czeka tutaj wiele atrakcji, większość z nich dotyczy prawdziwych cudów natury, (więcej…)