Planujesz wakacje? Koniecznie zadbaj o ubezpieczenie podróżne!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej osób planuje wakacyjne aktywności.

Jeśli Ty również jesteś jedną z nich, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, o czym warto pamiętać planując urlop.

  • Zastanów się w jaki sposób najlepiej wypoczywasz. Choć być może zabrzmiało to nieco banalnie, nie da się ukryć, że wiele osób nie zastanawia się nad tym, co sprawia im największą przyjemność, w jaki sposób lubią spędzać czas i jakie aktywności ładują ich wyczerpane codziennością akumulatory. Dostosowanie urlopowych aktywności do własnych preferencji i temperamentu stanowi gwarancję udanego wypoczynku.
  • Wybierz zorganizowaną formę wypoczynku z biurem podróży lub wyprawę na własną rękę. Wielu turystów niezwykle ceni komfort towarzyszący zaaranżowanej przez biuro podróży wyprawie. Jedynym obowiązkiem podróżującego jest punktualne stawienie się na lotnisku lub dworcu autobusowym. Takie wycieczki będą doskonałe dla osób podróżujących z dziećmi i wszystkich tych, którym zależy na przewidywalności. Inną grupę podróżników stanowią osoby ceniące wolność i możliwość dokonywania spontanicznych wyborów, również w podróży. To właśnie oni samodzielnie szukają i wykupują najbardziej atrakcyjne bilety. Korzystając z pomocy portali internetowych rezerwują hotele i pensjonaty i na własną rękę przemierzają najmniej znane zakątki świata. A Ty, do której grupy należysz?
  • Im wcześniej, tym lepiej. Bez względu na to, czy planujesz wykupić zorganizowaną wycieczkę, czy postanowisz zarezerwować lot i hotel na własną rękę, warto zrobić to odpowiednio wcześniej. Wiele biur podróży oferuje swoim klientom atrakcyjne warunki zakupu first-minute oraz towarzyszącą im gwarancję niezmiennej ceny. Decydując się na wcześniejszą rezerwację masz też do wyboru zdecydowanie więcej obiektów, niż w przypadku opcji last minute. Wykupując wcześniej bilety lotnicze często możesz liczyć na dużo niższe ceny. Zwłaszcza w przypadku dalekich, egzotycznych podróży często to właśnie koszt biletu stanowi największy wydatek.
  • Decydując się na podróż na własną rękę koniecznie zadbaj o wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Zakup ubezpieczenia jest stosunkowo niedrogi, a korzyści płynące z jego posiadania – bezcenne. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu otrzymujesz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dostajesz również gwarancję pokrycia kosztów wizyt lekarskich, pobytu w szpitalu a nawet ubezpieczenie utraty lub uszkodzenia bagażu. Wybierając ubezpieczenie turystyczne, poszukaj pakietu, który będzie najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Czy wiesz, ze Liberty Ubezpieczenia oferuje swoim klientom aż 3 różne pakiety ubezpieczeniowe? Wykupując ubezpieczenie w wariancie podstawowym otrzymujesz gwarancję pokrycia kosztów leczenia i assistance do wysokości 60 000 zł oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) do kwoty 10 000 zł. Co ważne, kupując ubezpieczenie turystyczne w wariancie podstawowym możesz ubezpieczyć się w związku z amatorskim uprawianiem sportów letnich lub zimowych, a także uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, takich jak: sporty motorowe, baloniarstwo, kitesurfing czy jazda na nartach wodnych.