Rower elektryczny na różne kierunki/cele podróży

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się rowery elektryczne. Pozwalają one częściowo odciążyć użytkownika roweru, wspomagając jego pracę. Użytkownik roweru pedałuje – jednak może to robić z o wiele mniejszą siłą, niż musiałby na tradycyjnym rowerze, aby osiągnąć taką samą prędkość.

Rowery elektryczne wkraczają po kolei do każdej dziedziny kolarstwa, począwszy od jazdy miejskiej, poprzez jazdę turystyczną i rekreacyjną, na jeździe wyczynowej w trudnym terenie kończąc.

Rower elektryczny w mieście

Rowery elektryczne stają się coraz częściej wykorzystywanym środkiem transportu w miastach – można dzięki nim dostać się do pracy czy szkoły, a jednocześnie każda taka podróż nie musi kończyć się przepoconym ubraniem i obowiązkowym prysznicem. Elektryczny silnik przejmuje większość pracy, jaką musielibyśmy wykonać na tradycyjnym rowerze, dzięki temu jedzie się lekko i przyjemnie. Rozwiązanie jest o tyle korzystne, że rowerem elektrycznym możemy poruszać się po ścieżkach rowerowych, których z roku na rok przybywa w polskich miastach.

Rower elektryczny na wycieczce i w terenie

Rowery elektryczne doskonale sprawdzają się jako środki transportu na wielogodzinne, całodniowe wycieczki krajoznawcze. Elektryczny napęd pozwala na pokonanie o wiele większego dystansu niż tradycyjnym rowerem, do tego w krótszym czasie. Są to niewątpliwe zalety, dzięki którym w naszym zasięgu znajdą się o wiele bardziej odległe zakątki warto odwiedzenia. Rower elektryczny może być także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na słabszą kondycję czy zdrowie (np. osoby starsze) do tej pory nie mogły uczestniczyć w rodzinnych wyprawach rowerowych.

Jaki rower elektryczny wybrać?

Jeżeli chcesz korzystać z roweru elektrycznego jako środka transportu po mieście, powinieneś rozważyć kupno roweru miejskiego – wygodnego,  pozwalającego utrzymać pionową pozycję, z oponami dostosowanymi do jazdy po asfalcie. Rowery miejskie można zakupić z dodatkowym wyposażeniem takim jak bagażniki czy kosze do przewozu bagażu.

Jeżeli jesteś miłośnikiem górskich wypraw w trudnym terenie wybierz górski rower elektryczny typu full – pozwala on na rozwijanie dużych prędkości (również podczas jazdy pod górę), zapewnia dobrą przyczepność i amortyzację na nierównych trasach. Jest idealny do jazdy wyczynowej.

Na nieco łagodniejsze trasy, sprawdzi się rower typu hardtail. Można nim jeździć zarówno w trudnym terenie, jak i nieco łatwiejszym – np. po utwardzonych drogach.

Osoby, dla których ważna jest wszechstronność i zamierzają wykorzystywać swój rower w celach turystyczno – rekreacyjnych jeżdżąc po różnego typu trasach (zarówno asfaltowych jak i gruntowych), powinny wybrać rower trekkingowy lub crossowy. Pozwalają one na poruszanie się  po różnych nawierzchniach, stanowią kompromis pomiędzy rowerami górskimi, a miejskimi.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Przewodnik po rowerach elektrycznych oraz szeroki wybór rowerów różnego typu, a także akcesoriów, odzieży oraz części znajdziesz w sklepie internetowym Bikester.pl – przejdź do serwisu  rowery elektryczne w Bikester.pl